کد خبر: ۲۳۶۸۹
|
۲۱ آذر ۱۴۰۰ | ۱۹:۴۰

تعدادی از گوشی‌های گلکسی سامسونگ با مشکل صوتی مواجه هستند را بشناسید

برخی از کاربران اسمارت‌فون‌های گلکسی شرکت سامسونگ از وجود مشکلات صوتی در دستگاه‌های خود گلایه دارند. برخی کاربران ادعا می‌کنند که این مشکل از زمان دریافت به‌روزرسانی One UI 4.0 آغاز شده است؛ در حالی‌که به گفته بعضی دیگر این مشکل از زمان معرفی رابط کاربری One UI وجود داشته است.

به گزارش «نبض فناوری»، مشکل صدا در اکثر اسمارت‌فون‌های رده بالا و میان‌رده کمپانی از جمله گلکسی S10، گلکسی S20، گلکسی S21، گلکسی زد فلیپ 3، گلکسی زد فولد 2، گلکسی زد فولد 3 و گلکسی A52 5G به چشم می‌خورد.

در دستگاه‌های دچار مشکل، صدا از حالت فلت و کیفیت پایین برخوردار است و این موضوع مشخصا هنگام اجرای بازی‌ها یا ویرایش ویدیو با استفاده از برنامه ویرایشگر داخلی سیستم نمود پیدا می‌کند. این مشکل عمدتا فرکانس‌های صوتی پایین و میانی را تحت تاثیر قرار داده و در گوشی‌های مجهز به اسپیکرهای با کیفیت بالا بیش از سایر مدل‌ها جلب توجه می‌کند. مشکل فوق هنگام استفاده از هدفون‌های سیمی یا بی‌سیم هیچ‌گونه تاثیر خاصی ندارد. کاربران مختلف در انجمن Samsung Members و وبسایت رسانه‌های اجتماعی به وجود مشکل صوتی در گجت‌های خود اشاره نموده‌اند.

شروع فرآیند ضبط صفحه (Screen Recording) یکی از راه‌های رفع مشکل فوق به‌شمار می‌رود؛ اگرچه این اقدام راهکار واقعی حل مشکل قلمداد نمی‌شود. از این گذشته ضبط محتوای نمایشگر موجب بروز مشکلات دیگری از جمله غیرفعال شدن قابلیت گیمینگ با سرعت 120 فریم برثانیه در بازی‌ها و دستگاه‌های مورد پشتیبانی خواهد شد.

علیرغم گزارشات متعدد کاربران پیرامون این مشکل، شرکت سامسونگ هنوز آن‌را تائید نکرده و روش اصلاح آن‌را ارائه نداده است. اکثر پاسخ‌های رسمی در انجمن Samsung Members نشان می‌دهند که برای رفع مشکل بایستی دستگاه را ریست کرد؛ اما ظاهرا این اقدام نیز به حل مشکل کمک نمی‌کند.

تعدادی از گوشی‌های گلکسی سامسونگ با مشکل صوتی مواجه هستند را بشناسید

بسیاری از کاربران احتمالا هرگز متوجه وجود چنین مشکلی نمی‌شوند؛ موضوعی که مشخصا برای کاربران دستگاه‌های میان‌رده و پایین‌رده مجهز به یک بلندگو صادق خواهد بود. اکنون این پرسش مطرح می‌شود که آیا سامسونگ اساسا وجود چنین مشکلی را تائید خواهد کرد؟ در خصوص پاسخ این سوال نمی‌توان با قطعیت اظهارنظر کرد؛ اما کاربران مستحق دریافت یک پچ اصلاحی هستند. آیا شما نیز هنگام اجرای بازی یا ویرایش ویدیو در اسمارت‌فون یا تبلت گلکسی خود متوجه کیفیت صوتی پایین اسپیکرها شده‌اید؟

منبع/ آی‌تی‌رسان

ارسال نظرات
سهم لوکس‌ها از بازار و ارز موبایل جنجال واردات گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار
وبگردی