کد خبر: ۲۳۸۶۶
|
۲۸ آذر ۱۴۰۰ | ۱۴:۲۰

شاخص‌ترین ویژگی‌های اندروید ۱۲ چیست؟

اندروید ۱۲ تفاوت‌هایی با نسل‌های قبلی این سیستم عامل دارد و سرویس‌های متنوع‌تری را به کاربران ارائه می‌دهد.

به گزارش «نبض فناوری»، گوگل پس از چند ماه انتظار نسخه قابل استفاده سیستم عامل اندروید ۱۲ را عرضه کرد. البته این سیستم عامل فعلاً تنها در اختیار تعداد محدودی از کاربران گوشی‌های پیکسل قرار دارد و قرار است نمونه هماهنگ با سایر گوشی‌های هوشمند سال آینده عرضه شود.

جدیدترین نسخه اندروید «GO» نام دارد و به طور ویژه برای دستگاه‌های ارزان قیمت با ظرفیت حافظه و رم محدود طراحی شده است. در واقع اندروید ۱۲ به نحوه طراحی شده که بدون هیچ گونه آسیبی به قطعات گوشی تجربه کار کردن با سیستم عاملی پیشرفته را برای کاربران تلفن‌های همراه پایین‌رده فراهم می‌سازد. گوگل مدعی شده در اندروید ۱۲ به ویژگی‌های حفظ حریم خصوصی کاربران توجه زیادی کرده و قابلیت‌های این سیستم عامل را نسبت به نسل‌های گذشته تا حد قابل توجهی ارتقا داده است. در ادامه تعدادی از شاخص‌ترین ویژگی‌های اندروید ۱۲ را بیان می‌کنیم.

راه‌اندازی سریع‌تر اپلیکیشن‌ها

گوگل کوشیده است سخت‌افزار ضعیف در گوشی، عاملی برای کند شدن دستگاه و اجرای با تأخیر برنامه‌ها نشود از همین رو در اندروید ۱۲ تمامی اپلیکیشن‌ها تا ۳۰ درصد سریع‌تر اجرا می‌شوند. همچنین کاربران در این نسخه از اندروید می‌توانند اپلیکیشن‌هایی را که حذف کرده‌اند تا ۳۰ روز بازیابی و مجدداً نصب کنند.

بهبود عمر باتری

در اندروید ۱۲ انرژی مصرفی گوشی در مواقعی که از دستگاه استفاده نمی‌شود به شدت کاهش پیدا کرده و از همین رو عمر باتری بیشتر می‌شود. در واقع نسخه جدید سیستم عامل اندروید برای مصرف بهینه انرژی دارای حالتی شبیه به حالت هایبرنیت(hibernating) در رایانه است.

ترجمه فوری متون

اندروید ۱۲ دارای ویژگی است که با استفاده از آن کاربران می‌توانند دسترسی سریع ترجمه متون مختلف را داشته باشند. این قابلیت به صورتی است که کاربر پس از لمس هر کلمه یا قسمتی از یک جمله می‌تواند ترجمه آن را به زبان‌های مختلف مشاهده کند.

حالت پیشرفته مهمان

اگرچه حالت مهمان در نسخه قبلی اندروید نیز وجود داشت ولی در اندروید ۱۲ این ویژگی ارتقا یافته و کاربران می‌توانند با فعال‌سازی این قابلیت در حال قفل نیز به نمایه‌ها دسترسی پیدا کنند. به اعتقاد بسیاری از کارشناسان این ویژگی برای افرادی که گوشی خود را به طور مداوم به افراد خانواده یا دوستان خود می‌سپارند کاربرد زیادی دارد.

منبع/ آنا

ارسال نظرات
سهم لوکس‌ها از بازار و ارز موبایل جنجال واردات گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار
وبگردی