کد خبر: ۲۳۸۸۲
|
۲۹ آذر ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۰

چرا ارز دیجیتال انی‌سواپ (ANY) ایجاد شد؟ | منظوراز توکن سوزی در انی‌سواپ

ارز دیجیتال انی‌سواپ مثل تمام ارز‌های دیگر، با اهداف خاصی طراحی و راه‌اندازی شده است و هدف حذف واسطه‌ها و سازمان‌های متمرکز در دنیای مالی است. به طور دقیق‌تر هدف از ایجاد ارز دیجیتال انی‌سواپ (ANY) طراحی و راه اندازی سیستمی برای تعویض توکن‌های متعدد از سیستم عامل‌های مختلف بود.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» ارز‌های دیجیتال طی این روز‌ها سرمایه‌گذاران بسیاری را به سمت وسوی خودشان کشانده است به گونه‌ای که افراد زیادی در این عرصه ورود کرده‌اند. اگر در دنیای ارز‌های دیجیتال فعالیت داشته باشید، به خوبی می‌دانید که رشد روزافزون این ارز‌ها تا چه حد زیاد است. هرروزه تعداد زیادی ارز به دنیای ارز‌های دیجیتال اضافه می‌شوند که بسیاری از آن‌ها ناشناخته باقی مانده و از این گردونه رقابت حذف می‌شوند. ارز‌های دیجیتال این روز‌ها بسیار زیاد، متنوع و گسترده هستند. تنوعی که در اهداف آن‌ها نیز به طور قابل ملاحظه‌ای دیده می‌شود. در این گزارش سعی برآن است که یکی دیگر از ارز‌های دیجیتال را به علاقه‌مندان معرفی کنیم.

باید به این نکته کلیدی اشاره کرد که تکنولوژی بلاکچین با وجود ثبت و نگهداری گسترده از داده‌های جمع‌آوری شده، توانایی انتقال این اطلاعات به دیگر بلاکچین‌ها را به‌طور مستقل ندارد و ارتباط بلاکچین‌ها به‌طور مستقیم با یکدیگر، از اهداف مهم فعالان این حوزه است. فناوری میان‌زنجیره‌ای راه‌حل فعلی موجود برای ایجاد یک پل ارتباطی میان چند بلاکچین است.

چرا ارز دیجیتال انی‌سواپ (ANY) ایجاد شد؟ | منظوراز توکن سوزی در انی‌سواپ

ارز دیجیتال انی سواپ (AnySwap) یک پروتکل صرافی زنجیره‌ای کاملاً غیرمتمرکز برای توکن‌های مختلف با سیستم قیمت‌گذاری و نقدینگی خودکار است که ما را قادر می‌سازد اطلاعات و دارایی‌های موردنظر خود را میان بلاکچین‌های مختلف منتقل کنیم. انی سواپ در حال حاضر از ۶ زنجیره متمایز پشتیبانی می‌کند که شامل اتریوم، بایننس اسمارت چین، هیوبی، اکو چین، فانتوم، پالی گان و فیوژن است.

پروتکل ارز انی سواپ (Anyswap) یک پروتکل کاملا توزیع شده است که در ژوئیه ۲۰۲۰ راه اندازی شد تا امکان این که توکن‌ها را از پلتفرم‌های مختلف تعویض کرد، فراهم کند.

Anyswap یکی از شبکه‌هایی است که برای تسهیل مبادلات متقابل و معاملات وارد فضای DeFi شده است. این سیستم قدرت خود را از پشتیبانی امضای ECDSA بدست می‌آورد. اکثریت قریب به اتفاق ارز‌های رمزنگاری شده – به طور دقیق ۹۵ درصد از آن‌ها – از Anyswap استفاده کرده‌اند، از جمله ریپل، لایت کوین و تتر.
همچنین رمزارز Anyswap، یک ارز دیجیتال Defi (سیستم مالی غیر متمرکز) است که در سال ۲۰۲۰ به بازار جهانی وارد شد و هدف آن حذف واسط‌ها و سازمان‌های متمرکز در دنیای مالی است. این ارز در پلتفرم فانتوم ساخته شده است.

لازم است بدانید که این سیستم، قدرت مورد نیاز خود را از پشتیبانی و امضای ECDSA به دست می‌آورد. بنیان‌گذار این پروتکل، فردی به نام Dejun Qian است. ژائو جون، دیگر بنیانگذار اصلی این پروژه به شمار می‌رود که در سمت مدیر عاملی شرکت انی سواپ به فعالیت مشغول است. Qian فعالیت خود را در صنعت از سال ۲۰۱۳ با تولید تراشه‌های ASIC برای استخراج بیت کوین آغاز کرد. در نتیجه، او اولین کسی بود که یک مزرعه استخراج در چین ساخت.

ویژگی‌های ارز دیجیتال انی سواپ (ANY)

یکی از ویژگی‌های پروتکل و ارز دیجیتال انی سواپ این است که این پروتکل، از فناوری کنترل حقوق غیر متمرکز استفاده کرده است؛ بنابراین از این طریق، این امکان وجود دارد که جریان حرکت توکن‌های مختلف در میان بلاک چین‌های متعدد، تحت کنترل و مدیریت بهتری قرار بگیرد.

چرا ارز دیجیتال انی‌سواپ (ANY) ایجاد شد؟ | منظوراز توکن سوزی در انی‌سواپ

یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فرد پروتکل انی سواپ، تامین و تضمین امنیت دارایی‌های دیجیتالی است. لازم به ذکر است که این شبکه از فرایندی به نام تقسیم کلید خصوصی بهره برده است. در این فرایند، کلید خصوصی به چندین بخش مختلف تقسیم می‌شود و سپس به گره‌ها و یا نود‌های مختلف ارائه می‌گردد.
لازم به ذکر است که کلید خصوصی از این طریق، در میان گره‌های مختلف مدیریت می‌شود. بنابر این عامل می‌توان گفت امنیت بسیار بالایی در این شبکه وجود دارد. هم‌چنین لازم به ذکر این نکته است که بخش‌های مختلف کلید خصوصی در پروتکل انی سواپ، هرگز با یکدیگر ترکیب نخواهند شد.

فناوری DCRM سه راه‌حل راهبردی را ارائه می‌دهد:

رمزنگاری دارایی‌های را به‌طور ایمن و غیرقابل تغییر انجام می‌دهد.
امکان مبادله توکن‌ها را در یک پروتکل میان‌زنجیره‌ای فراهم می‌کند.
امکان ایجاد قرارداد‌های هوشمندی که چندین توکن در آن دخیل هستند را فراهم می‌کند.

هم‌چنین پروتکل AnySwap برای انتقال توکن‌های مختلف در میان بلاک‌چین‌ها از الگوریتم امضای دیجبتال منحنی بیضوی (EcDSA) استفاده می‌کند. این الگوریتم یک سازوکار جدید و ایمن‌تر نسبت به نسخه‌های پیشین امضای دیجیتال است.

توکن ANY چیست؟

اکنون که با کلیت و ماهیت پروتکل AnySwap آشنا شدیم، به سراغ معرفی توکن بومی این پلتفرم می‌رویم که ANY نام دارد. این توکن مطابق با استاندارد‌های بلاکچین این پلتفرم یعنی بلاک چین Fusion است و نقش یک توکن حاکمیتی را در این پلتفرم ایفا می‌کند. این بدان معناست که دارندگان توکن ANY از حق رای به عنوان نود‌های فعال در این شبکه برخوردار هستند. در این شبکه این نود‌های فعال AWN نام دارند.

توکن سوزی در انی‌سواپ

فرایند توکن‌سوزی در پلتفرم AnySwap هر ۳ ماه یک بار اتفاق می‌افتد و مقدار توکن‌های سوزانده شده، برابر با میزان کارمزد پرداختی ۰.۹ درصد از توکن‌های در گردش، در این بازه زمانی است.
AnySwap اولین توکن سوزی خود را در اوایل تیر ماه ۱۴۰۰ تجربه کرد و در طی این فرایند ۱۶۰،۴۸۵.۲۵ توکن را سوزاند. لازم به ذکر است که فرایند توکن‌سوزی بر روی توکن‌های در حال گردش اعمال می‌شود و تاثیری بر تعداد کل توکن‌های قابل انتشار ندارد. رای به مدیر سیستم پیشنهادی، رای به عنوان نود‌های شبکه AWN و داشتن مجوز استخراج از شبکه و تامین نقدینگی از کاربرد‌های توکن ANY است.

چرا ارز دیجیتال انی‌سواپ (ANY) ایجاد شد؟ | منظوراز توکن سوزی در انی‌سواپ

چه چیزی Anyswap را منحصر به فرد کرده است؟

Anyswap قدرت گرفته از فیوژن است. شبکه فیوژن از فرایندی استفاده می‌کند که به عنوان خرد کردن کلید خصوصی شناخته می‌شود – جایی که کلید خصوصی به چندین بیت تقسیم شده و توسط نود‌های مختلف شبکه برای اطمینان از ایمنی دارایی‌ها مدیریت می‌شود. قسمت‌های مختلف کلید خصوصی هرگز هنگام انتقال یا معامله برای تقویت امنیت ترکیب نمی‌شوند. قرارداد‌های هوشمند در Anyswap منبع باز است، عاملی که با استفاده از ممیزی‌های فردی امنیت را افزایش می‌دهد.

ماهیت متن باز Anyswap مهم است، زیرا بررسی غیرمتمرکز بودن یک سیستم عامل را آسان‌تر می‌کند. یکی از مهمترین ویژگی‌های Anyswap این است که این رمز زمینه را برای کاربران برای تبادل ارز‌های رمزپایه با اثر فوری هموار می‌کند. هر توکن ANY همچنین به دارندگان این آزادی را می‌دهد تا تعیین کنند کدام سکه‌ها مناسب‌ترین گزینه برای قرار دادن در Anyswap DEX، صرافی غیرمتمرکز آن، هستند.

هدف از ایجاد انی‌سواپ

همان‌طور که گفته شد، این رمزارز نیز مانند تمام موارد دیگر، دارای هدف و رویکرد خاصی برای شروع به کار خود است. هدفی که حذف واسطه‌ها و سازمان‌های متمرکز در دنیای مالی است. به طور دقیق‌تر هدف از ایجاد ارز دیجیتال انی‌سواپ (ANY) طراحی و راه اندازی سیستمی برای تعویض توکن‌های متعدد از سیستم عامل‌های مختلف بود. همچنین انی‌سواپ تلاش می‌کند تا فرآیند معاملات و مبادلات در فضای Defi را سهولت ببخشد و ساده‌تر کند.

آینده ارز دیجیتال انی‌سواپ (ANY)

اگر به دنبال سرمایه گذاری در بازار ارز‌های دیجیتال باشید، بسیار مهم است تا از آینده ارزی که قرار است در آن سرمایه گذاری کنید، مطمئن باشید. ارز دیجیتال انی‌سواپ، یکی از آن ارز‌هایی است که به دلیل تمام ویژگی‌های متحصر به فردی که تا به اینجا برای آن ذکر کردیم، توانسته است تا امروز رشد بسیار خوبی را در بازار داشته باشد.

همان‌طور که گفته شد یکی از ویژگی‌های پروتکل انی سواپ، منبع باز بودن این پروژه است. وجود این ویژگی، سبب می‌شود تا تایید غیر متمرکز بودن پروتکل سواپ و ارز دیجیتال آن، به نحوی آسان‌تر صورت بگیرد. این شبکه دارای این قابلیت است که از تمامی ارز‌های رمز نگاری شده بر بستر ERC۲۰ پشتیبانی به عمل آورد.
یعنی این پروژه بر اساس بلاک چین اتریوم سازمان دهی شده و توسعه پیدا کرده است. از طرف دیگر لازم است بدانید که چیزی در حدود ۹۵ درصد از ارز‌های دیجیتالی کنونی، از پروتکل انی سواپ، استفاده کرده‌اند. از جمله این ارز‌ها می‌توان تتر، لایت کوین و ریپل و … را نام برد.

ارسال نظرات
جابجایی مسافران با سرعت بالا؛ چین هواپیمای فضایی می سازد
حذف پیام‌ها در واتساپ چگونه انجام می‌شود چگونه چت‌های حذف شده WhatsApp را بازیابی کنیم؟
وبگردی