کد خبر: ۲۳۹۹۹
|
۰۳ دی ۱۴۰۰ | ۰۹:۴۵

محدود کردن برنامه های شخص ثالث توسط واتساپ

واتساپ حریم خصوصی خود را بروزرسانی می‌کند و تا کاربران امنیت بیشتری داشته باشند.

محدود کردن برنامه های شخص ثالث توسط واتساپ

به گزارش« نبض فناوری» به نقل از livemint، واتساپ به روز رسانی جدیدی را در حوزه حفظ حریم خصوصی ارائه کرده که به افرادی که مخاطب شما نیستند اجازه نمی‌دهد که آخرین بازدید شما را ببینند. این ویژگی جدید برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS فعال شده است.

اکنون کاربران ناشناس نمی‌توانند آخرین بازدید و وضعیت آنلاین بودن شما را با این به روز رسانی مشاهده کنند. این امر باعث بهبود وضعیت حریم خصوصی کاربران پلتفرم پیام رسانی واتساپ می‌شود. رقیب این پیام رسان یعنی تلگرام نیز به تازگی چند ویژگی برای حفظ حریم خصوصی اعلام کرده است.

برنامه‌های شخص ثالث مختلفی در اپ استور و فروشگاه گوگل پلی وجود دارد که می‌توانند آخرین بازدید و وضعیت آنلاینی مخاطبین منتخب را ثبت کنند. مردم از این برنامه‌ها برای زیر نظر گرفتن سایر کاربران واتساپ استفاده می‌کنند تا بدانند چه زمانی آن‌ها آنلاین هستند. البته واتساپ در جدیدترین تغییری که اعمال کرده برنامه‌های شخص ثالث را از ارائه اطلاعات گپ‌های بدون تماس منع می‌کند.

واتساپ

البته اگر نمی‌توانید آخرین بازدید برخی از مخاطبین را که قبلاً با آن‌ها چت کرده‌اید ببینید، به این دلیل است که آن‌ها تنظیمات حریم خصوصی "مخاطبین من به جز…" را فعال کرده‌اند که برای برخی از کاربران در واتساپ بتا برای اندروید و واتساپ بتا برای iOS در دسترس است.

واتساپ همچنین ویژگی جدیدی را اضافه کرده که به کاربران امکان می‌دهد پیام‌ها پس از خواندن، به صورت پیش فرض ناپدید شوند. محدودیت زمانی این قابلیت اضافه هم می‌تواند یک روز یا یک هفته یا سه ماه باشد. این ویژگی قبلا فقط به یک بازه هفت روزه محدود بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات
سهم لوکس‌ها از بازار و ارز موبایل جنجال واردات گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار
وبگردی