کد خبر: ۲۴۰۶۱
|
۰۴ دی ۱۴۰۰ | ۱۷:۴۰

سامسونگ در صدد خریداری 1.5 میلیون واحد پنل اولد از شرکت ال‌جی است

شرکت سامسونگ در سال 2022 سفارش خرید حدودا 1.5 میلیون واحد پنل تلویزیونی اولد را به ال‌جی ارائه خواهد داد.

به گزارش «نبض فناوری»، سامسونگ دیسپلی در اکثر موارد بازیگر یکه‌تاز بازار به‌شمار رفته و هیچ شرکتی نمی‌تواند سهم این تولیدکننده از بازار را دچار چالش نماید. این کمپانی کره‌ای به منظور پاسخگویی به تقاضای فزآینده صنعت در صدد افزایش سطح تولید پنل‌های اولد و تاشو خود است. با این‌حال سامسونگ به منظور تامین پنل‌های اولد مورد نیاز خود احتمالا بایستی منابع تامین‌کننده جایگزین را مد نظر قرار دهد. از قضا یکی از این تولیدکنندگان، هموطن و رقیب اصلی سامسونگ محسوب می‌شود.

وبسایت OLEDInfo گزارش می‌دهد که شرکت سامسونگ در سال 2022 سفارش خرید حدودا 1.5 میلیون واحد پنل تلویزیونی اولد را به ال‌جی ارائه خواهد داد. با این‌حال پنل‌های اولد مورد اشاره برای اسمارت‌فون‌ها تولید نشده و جهت ساخت تلویزیون‌های هوشمند به‌کار گرفته می‌شوند.

سامسونگ از این پنل‌ها جهت عرضه بیش از 2 میلیون دستگاه تلویزیون هوشمند در سال 2022 استفاده خواهد کرد. از این تعداد تنها 50 هزار دستگاه مجهز به پنل‌های تولیدی سامسونگ دیسپلی خواهند بود.

تصمیم سامسونگ مبنی بر تکیه بر ال‌جی جهت تامین نمایشگرهای تلویزیونی احتمالا کمی عجیب به‌نظر می‌رسد؛ اما این موضوع کاملا قابل درک است.

سامسونگ در صدد خریداری 1.5 میلیون واحد پنل اولد از شرکت ال‌جی است

سامسونگ جزو طرفداران تلویزیون‌های اولد نبوده و به همین دلیل برای تولید پنل‌های مخصوص تلویزیون‌های اولد نیز واقعا به خود زحمت نمی‌دهد. سامسونگ برای تلویزیون‌های مقرون‌به‌صرفه‌تر خود تا حد زیادی از پنل‌های LCD استفاده می‌کند. با این‌حال شکاف قیمتی میان پنل‌های LCD و اولد به میزان قابل‌توجهی کاهش یافته است.

این پدیده بدان معناست که سامسونگ بدون افزایش چشمگیر قیمت و کاهش حاشیه سودآوری خود می‌تواند پنل‌های LCD موجود در تلویزیون‌های ارزان‌قیمت‌تر را با صفحات اولد جایگزین نماید. در چنین شرایطی سامسونگ بایستی پنل‌های مورد نیاز خود را از ال‌جی دیسپلی خریداری نماید؛ زیرا این شرکت برخلاف سامسونگ، پنل‌های اولد فراوانی را برای تلویزیون‌ها تولید می‌کند. به‌طور کلی می‌توان انتظار داشت که طی سال 2022 شرکت سامسونگ تلویزیون‌های اولد بیش‌تری را به بازار عرضه نماید.

منبع/ آی‌تی‌رسان

ارسال نظرات
سهم لوکس‌ها از بازار و ارز موبایل جنجال واردات گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار
وبگردی