کد خبر: ۲۴۰۸۳
|
۰۵ دی ۱۴۰۰ | ۱۴:۰۰

نوجوانان و تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی+ فیلم

امروزه کودکان و نوجوانان در شبکه‌های اجتماعی حضور فعالی دارند و علاوه بر تولید محتوا، از طریق رسانه‌های مختلف پیام خود را به مخاطبان دیگر می‌رساند، اما ممکن است این اتفاق سبب مخالفت والدین و به وجود آمدن بحران در خانواده شود.

به گزارش «نبض فناوری»، از زمانی که فرزندان ما در دوران تحصیل فقط با دفتر و خودکار سر و کار داشتند سال‌ها می‌گذرد. دانش‌آموزان امروز به‌واسطه اینکه از سنین کودکی با رایانه و تلفن همراه آشنا می‌شوند خیلی زود وارد دنیای اینترنت شده و حتی توانایی تولید و نشر پیام را نیز پیدا می‌کنند.

کودک و نوجوانی که در شبکه‌های اجتماعی حضور فعال دارد علاوه بر تولید محتوا، از طریق رسانه‌های مختلف پیام خود را به مخاطبان دیگر می‌رساند. اما ممکن است این اتفاق سبب مخالفت والدین و به وجود آمدن بحران در خانواده شود. راهکار حل این بحران خانوادگی چیست؟ بچه‌ها چگونه می‌توانند در شبکه‌های اجتماعی فعالیت داشته باشند؟ خوب است بدانید که سواد رسانه‌ای فقط خلق و تولید متون نیست.

اگر مردم تجربه مستقیمی از تولید محتوا داشته باشند به فهم عمیق‌تری از قواعد تولید حرفه‌ای اطلاعات می‌رسند. شبکه‌های اجتماعی فرصت زیادی را برای خلق محتوا در اختیار مردم قرار داده است و یکی از لازمه‌های یادگیری سواد رسانه‌ای تولید و اشتراک‌گذاری محتوا با نظارت والدین است.

در همین راستا مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به تهیه کلیپ‌هایی با موضوع فضای مجازی و سواد رسانه‌ای کرده است که در ادامه می‌بینید.

منبع/ ایکنا

ارسال نظرات
جابجایی مسافران با سرعت بالا؛ چین هواپیمای فضایی می سازد
حذف پیام‌ها در واتساپ چگونه انجام می‌شود چگونه چت‌های حذف شده WhatsApp را بازیابی کنیم؟
وبگردی