کد خبر: ۲۴۱۸۹
|
۰۹ دی ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۰

بدون داشتن ساعت هوشمند ضربان قلب خود را بگیرید

گوگل می تواند ضربان قلب شما را در گوشی بررسی کند.

به گزارش «نبض فناوری»،  پیگیری ضربان قلب یکی از بهترین دلایل برای داشتن یک ساعت هوشمند است. با این حال، Google Fit یک ویژگی جدید دریافت می کند که به شما امکان می دهد ضربان قلب خود را در آیفون بدون ساعت هوشمند بررسی کنید (قبلاً در اندروید موجود بود).

Google Fit اگرچه به اندازه استفاده از ساعت هوشمند یا ردیاب تناسب اندام سریع و کارآمد نیست؛ اما جایگزین عالی است. با استفاده از دوربین آیفون و Google Fit می‌توانید ضربان قلب و تنفس خود را بررسی کنید.

اگر می‌خواهید ضربان قلب خود را بگیرید، باید از برنامه Google Fit استفاده کنید و انگشت خود را به آرامی روی دوربین گوشی خود قرار دهید تا ضربان قلب خود را بسنجید. برنامه حدود 30 ثانیه طول می کشد تا تغییرات ظریف در انگشتان شما را کنترل کند و سرعت پمپاژ خون شما را تخمین بزند.

این به اندازه یک ساعت یا دستگاه های پوشیدنی تناسب اندام مفید نیست، که ضربان قلب شما را همیشه کنترل می کند و در صورت خاموش بودن می تواند به شما هشدار دهد.

برای بررسی میزان تنفس خود، از دوربین جلویی استفاده خواهید کرد. این برنامه از شما می‌خواهد که به مدت 30 ثانیه ثابت بنشینید در حالی که حرکات ظریف قفسه سینه شما را کنترل می‌کند تا مشخص کند در دقیقه چند نفس می‌کشید، که می‌تواند اطلاعات ارزشمندی برای سلامتی باشد.

این ویژگی در اوایل سال 2021 برای اندروید عرضه شد، اما اکنون کاربران آیفون می‌توانند با آخرین به‌روزرسانی Google Fit سرگرم ردیابی سلامتی شوند.

گوگل می‌گوید: «این نتایج برای مقاصد پزشکی در نظر گرفته نشده‌اند و نباید برای تشخیص، درمان یا پیشگیری از بیماری یا وضعیت پزشکی استفاده شوند.»

ارسال نظرات
جابجایی مسافران با سرعت بالا؛ چین هواپیمای فضایی می سازد
حذف پیام‌ها در واتساپ چگونه انجام می‌شود چگونه چت‌های حذف شده WhatsApp را بازیابی کنیم؟
وبگردی