کد خبر: ۲۴۴۲۶
|
۱۵ دی ۱۴۰۰ | ۱۷:۴۰

ماسکی که صددرصد دربرابر کرونا ایمن است

ماسکی ابداع شده که کاملا نسبت به هوای خارج غیرقابل نفوذ است و می تواند کاربر خود را علاوه بر آلاینده ها در مقابل ویروس کرونا نیز محافظت کند.

ماسکی که صددرصد دربرابر کرونا ایمن است

به گزارش «نبض فناوری»، دیلی میل اعلام کرد، نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی ۲۰۲۲ میلادی روز دوشنبه عصر با رونمای از برخی محصولات فعالیت خود را آغاز کرد.

شرکت کنندگان با چند فناوری جدید در این مراسم آشنا شدند. از جمله ماسکی که از فرد در مقابل آلودگی و ویروس کرونا محافظت می‌کند.

ماسکی که صددرصد دربرابر کرونا ایمن است

شرکت Airxom Mask ماسک مذکور را ساخته که یک پوسته پلاستیکی سفید است که دهان و بینی را می‌پوشاند. ماسک مذکور به یک دستگاه متصل می‌شود که دور کمر بسته می‌شود. همچنین فیلتر آن قادر به از بین بردن ذرات ریز و پاتوژن ها یا آلاینده‌ها است.

فرانک گلایزال یکی از بنیانگذاران شرکت می‌گوید: این ابزاری ایده آل برای مقابله با بحران کووید است.

ترونگ دای نگوین یکی از مهندسان این شرکت می‌گوید: ماسک‌های سنتی ۱۰۰ درصد نسبت به هوا غیرقابل نفوذ نیستند. هوا از گوشه‌های آنها می‌گذرد. اما ماسک‌های ما کاملاً غیرقابل نفوذ هستند.

ماسکی که صددرصد دربرابر کرونا ایمن است

مدل فعلی این ماسک چند ماه دیگر و به قیمت ۳۴۰ دلار عرضه می‌شود. نگوین درباره بهای ماسک می‌گوید: اگر هر ۴ ساعت یکبار ماسک جراحی را عوض کنید، پس از ۳ تا ۴ سال هزینه آنها بیشتر از ماسک تولیدی ما خواهد بود.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
جابجایی مسافران با سرعت بالا؛ چین هواپیمای فضایی می سازد
حذف پیام‌ها در واتساپ چگونه انجام می‌شود چگونه چت‌های حذف شده WhatsApp را بازیابی کنیم؟
وبگردی