کد خبر: ۲۴۵۷۳
|
۲۱ دی ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۰

ویژگی جدید اندروید 13 چیست؟

انتظار می‌رود اندروید 13 به دستگاه امکان انتقال رسانه با یک ضربه را بدهد.

به گزارش «نبض فناوری»، این روزها چندین ویژگی شایعه شده برای اندروید 13 به بیرون درز کرده است.

برای کسانی که معتقدند iOS در حال کهنه شدن است، اندروید 12 نفس تازه ای با ویژگی های قابل شخصی سازی بیشتر از همیشه بوده است و رابط کاربری Material You رنگارنگ، منحصر به فرد و متفاوت است. گوگل اندروید را (به عنوان یک سیستم عامل می بیند که برای رفع نقاط مشکل زا برای مصرف کننده توسعه یافته است.

قبلاً شایعاتی درباره ویژگی‌هایی که می‌توانند بخشی از اندروید 13 باشند، مانند بلوتوث کم‌انرژی صوتی منتشر شدکه برای پخش محتوای صوتی به هدفون و سمعک کار می‌کند. انتظار می‌رود که Bluetooth LE Audio به کاربران Android 13 کمک کند تا از عمر باتری بهبود یافته و اتصال صوتی پایدارتر بدون نیاز به کاهش کیفیت صدا در دستگاه‌های تلفن همراه لذت ببرند.

یکی دیگر از ویژگی هایی که انتظار می رود به اندروید 13 اضافه شود Panlingual نام دارد. این ویژگی به کاربران امکان می دهد به جای انتخاب یک زبان برای کل سیستم عامل، ترجیحات زبان را برای هر برنامه جداگانه تغییر دهند.

 اندروید 13 همچنین می‌تواند دارای یک سوئیچ جابجایی باشد که Phantom Process Killer را غیرفعال می‌کند که برای جلوگیری از اجرای برنامه‌ها در پس‌زمینه تحت شرایط خاص در صورت استفاده از مقدار بیش از حد قدرت پردازشی استفاده می‌شود.

و اکنون، طبق گفته andriodpolice اندروید 13 ممکن است یک ویژگی کوچک جالب داشته باشد که اگر از رسانه در تلفن اندرویدی خود استفاده می کنید، به کارتان می آید. وقتی به اندازه کافی به تلفن، تبلت یا دستگاه اندرویدی دیگری نزدیک می شوید، اعلان های تراشه را با اطلاعات مفیدی روی صفحه نمایش خواهید دید. اگر به اندازه کافی به هیچ یک از دستگاه های ذکر شده نزدیک نیستید، اعلانی را مشاهده خواهید کرد که به شما می گوید نزدیک تر شوید.

هنگامی که به اندازه کافی نزدیک شدید، روی دستگاه خود با دستگاهی که می خواهید رسانه را به آن ارسال کنید ضربه می زنید و انتقال انجام می شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، یک اعلان دریافت می کنید که به شما می گوید چه زمانی این اتفاق افتاده است. به نظر می رسد این ویژگی شبیه به ویژگی است که به کاربران آیفون اجازه می دهد تا روی گوشی خود در یک هوم پاد ضربه بزنند تا رسانه ها را به آن منتقل کنند.

باید شاهد انتشار اولین پیش نمایش توسعه دهندگان برای اندروید 13 توسط گوگل در ماه آینده باشیم. انتقال رسانه احتمالاً از نوعی اتصال مانند NFC یا Ultra Wide-band یا حتی هر دو استفاده می کند. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، یک کاربر اندروید 13 که یک لیست پخش در گوشی خود دارد، می تواند آن را به دستگاه دیگری منتقل کند.

البته مدل های پیکسل اولین مدل هایی خواهند بود که قابلیت نصب نسخه بتای اندروید 13 و نسخه نهایی اندروید 13 را خواهند داشت.

ارسال نظرات
وبگردی