کد خبر: ۲۴۷۳۷
|
۲۷ دی ۱۴۰۰ | ۰۸:۰۰
در گفتگو با نبض فناوری مطرح شد؛

تولید ایمپلنت‌های اختصاصی با استفاده از نرم افزار‌های پیشرفته پزشکی به صورت دیجیتال

مدیرعامل شرکت دانش بنیان پیشگامان طب دیجیتال، گفت: محصول PSI یا ایمپلنت اختصاصی به ازای بیمار است که متناسب با نیاز بیمار توسط نرم افزار‌های پیشرفته پزشکی به صورت دیجیتالی طراحی می‌شود. پروتز‌های شخصی سازی شده از نظر زیبایی، استحکام و مسائل بالینی با پروتز‌های آماده در بازار تفاوت زیادی دارند؛ چرا که با توجه به آناتومی بیمار و به صورت کاملا سازگار با استخوان طراحی می‌شوند.

حسن زندوکیلی مدیرعامل شرکت دانش بنیان پیشگامان طب دیجیتال، در گفتگو با خبرنگار «نبض فناوری» با اشاره به اینکه فعالیت اصلی شرکت در حیطه پزشکی و تولید ایمپلنت‌های پزشکی به صورت اختصاصی به ازای بیمار است، اظهار کرد: برهمین اساس با تولید این محصولات موفق به اخذ گواهی دانش بنیان شدیم. ولی به طور کلی هر کاری که شخصی سازی شده برای بیماران با استفاده از تکنولوژی‌های جدید از جمله دیجیتال یا اسکنر و پرینتر‌های سه بعدی قابل انجام باشد این تجهیزات را طراحی و تولید می‌کنیم.

وی تصریح کرد: عمده این تکنولوژی در اختیار کشور آلمان، آمریکا، بلژیک و چند کشور اروپایی است ما در مقایسه با آن‌ها خیلی فاصله داریم؛ و تمام محصولات تولیدی ما قابل توسعه و گسترش است. در حال حاضر سه محصول در حوزه پروتز‌ها و گاید‌های جراحی فک، صورت و جمجمه به روش دیجیتال طراحی و تولید کردیم در حوزه گاید‌های جراحی فک حدود ۸۰۰ مورد را انجام دادیم.

زندوکیلی ادامه داد: محصول دیگر PSI یا ایمپلنت اختصاصی به ازای بیمار است که متناسب با نیاز بیمار توسط نرم افزار‌های پیشرفته پزشکی به صورت دیجیتالی طراحی می‌شود. پروتز‌های شخصی سازی شده از نظر زیبایی، استحکام و مسائل بالینی با پروتز‌های آماده در بازار تفاوت زیادی دارند؛ چرا که با توجه به آناتومی بیمار و به صورت کاملا سازگار با استخوان طراحی می‌شوند. در همین راستا حدود ۱۵۰ درخواست کننده داشتیم که روی ۸۰ مورد جراحی انجام شده است.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان پیشگامان طب دیجیتال، افزود: در مجموع بیش از هزار جراحی توسط این شرکت دانش بنیان انجام شده است.

زندوکیلی اظهار کرد: جراحی بازسازی کامل و دوطرفه صورت بیماری که بر اثر تصادف سنگین، استخوان‌های صورت کاملا آسیب دیده است. در آسیب‌های دوطرفه کار بازسازی بسیار دشوار است، چرا که امکان مقایسه با طرف سالم و استفاده از قابلیت آینه‌ای وجود ندارد. پروتز‌های اختصاصی با استفاده از اطلس بصورت دوطرفه توسط شرکت دانش بنیان پیشگامان طب دیجیتال طراحی و ساخته شده است.

وی تأکید کرد: این شرکت در آلمان ثبت شده است و بنا داریم به واسطه یکسری مشکلاتی که در داخل کشور بوده کار را در آلمان توسعه و گسترش دهیم. هم اکنون ۱۵ نخبه در این شرکت مشغول به فعالیت هستند.

ارسال نظرات
با وجود از بین رفتن نیم میلیارد شیبا؛ کاهش ۲۷ درصدی نرخ توکن سوزی شیبا اینو
تفاهم سازمان نصر و مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت؛ ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
وبگردی