کد خبر: ۲۴۸۳۱
|
۲۹ دی ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۰

تکمیل ساختمان تمام خورشیدی تولیدکننده برق تا سال ۲۰۲۴

یک شرکت هلندی در تلاش برای تکمیل ساختمانی در این کشور تا سال ۲۰۲۴ است که به طور کامل از صفحات خورشیدی پوشانده شده است.

به گزارش «نبض فناوری»، نیواطلس اعلام کرد، ساختمان یادشده که سان راک نام دارد، با نصب کامل صفحات خورشیدی قادر به تولید سالانه حدود ۱ میلیون کیلووات ساعت انرژی سبز است که بعد از مصرف داخلی مازاد این برق را در اختیار شبکه توزیع هلند می‌گذارد.

این طرح با همکاری شرکت دولتی تایوانی تای پاور اجرا می‌شود و برای ذخیره و نگهداری تجهیزات انرژی تجدیدپذیر هم استفاده خواهد شد. اگرچه بیشتر نمای این ساختمان با پنل‌های خورشیدی پوشانده می‌شود، اما پنجره‌ها و دریچه‌هایی هم برای تهویه طبیعی وجود خواهد داشت.

ظاهر این ساختمان به شکل نیمه مدور طراحی شده و همین مساله توان آن برای جذب نور خورشید را افزایش می‌دهد. مساحت صفحات خورشیدی نصب شده بر روی این ساختمان به حداقل چهار هزار متر مربع می‌رسد و تولید ۱ میلیون کیلووات ساعت انرژی پاک توسط آن از سوزانده شدن ۸۵ تن نفت خام جلوگیری می‌کند. این رقم با افزوده شدن صفحات خورشیدی بیشتر به ۱.۷ میلیون کیلووات ساعت انرژی در سال افزایش می‌یابد.

این ساختمان ۱۲۹۰۰ متر مربع مساحت دارد و دارای یک کارگاه تعمیر و نگهداری، انبار و یک دفتر در داخل است. در طبقه اول، یک فضای گالری مانند برای مشاهده کارگاه تعمیر و نگهداری وجود دارد تا صفحات خورشیدی و پره های توربین بادی در حال تعمیر قابل مشاهده باشند. گالری دیگری در طبقه آخر برپا خواهد شد و سطح پشت بام یک تراس پر از درخت برای بازدیدکنندگان و کارمندان خواهد داشت.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
با وجود از بین رفتن نیم میلیارد شیبا؛ کاهش ۲۷ درصدی نرخ توکن سوزی شیبا اینو
وبگردی