کد خبر: ۲۴۹۵۰
|
۰۴ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۱:۴۰
در گزارشی جدید اعلام شد؛

هشدار نمایندگان انگلیس درباره شکاف های لایحه ایمنی آنلاین

در گزارش جدیدی از اعضای پارلمان انگلیس هشدار داده شده لایحه ایمنی آنلاین از اشتراک گذاری تصاویر کودک آزاری و خشونت علیه زنان جلوگیری نمی کند.

به گزارش« نبض فناوری» به نقل از پرس اسوسیشن، کمیته دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش پارلمان انگلیس (DCMS) اعلام کرد پیش نویس این قانون نه تنها شفاف نیست بلکه به اندازه کافی برای مقابله با برخی از محتوای غیرقانونی و مخرب نیز قدرتمند نیست.

در گزارش پارلمان آمده است دولت باید انواعی از محتوا را هدف بگیرد که در حال حاضر از لحاط فنی قانونی محسوب می شوند و به مثالی از فعالیت های برخی مجرمان اشاره کرده که تصاویر کودک آزاری را به دقت ادیت می کنند تا در بازبینی محتوا حذف نشوند و آنلاین باقی بمانند.

نمایندگان پارلمان معتقدند این قانون باید چارچوب تعریف از محتوای غیرقانونی را بررسی کند تا این نگرانی ها برطرف شوند. همچنین باید اقدامات بیشتری برای تعریف ریسک های مربوط به فعالیت هایی انجام شود که مجرمانه محسوب نمی شوند اما در حقیقت سلسله توالی آزارهای آنلاین را به وجود می آورند.

کمیته DCMS در گزارش خود اشاره کرده پیش نویس لایحه توازن مناسبی میان آزادی بیان و مقابله با محتوای مخرب آنلاین برقرار نکرده است.

درهمین راستا نمایندگان پارلمان هشدار داده اند تمرکز فعلی روی اقدامات اصلاحی مانند جریمه ها به حذف بیش از اندازه محتوا از پلتفرم ها منجر می شود.
منبع: مهر

ارسال نظرات
با وجود از بین رفتن نیم میلیارد شیبا؛ کاهش ۲۷ درصدی نرخ توکن سوزی شیبا اینو
وبگردی