کد خبر: ۲۴۹۸۰
|
۰۵ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۰

نحوه مخفی کردن وضعیت آنلاین در اینستاگرام

اینستاگرام آخرین باری که در برنامه فعال بوده‌اید، به دنبال‌کنندگان شما (چه کسانی را دنبال می‌کنید) نشان می‌دهد حا چگونه آن را پنهان کنیم؟

به گزارش «نبض فناوری»،  ویژگی « Activity Status» اینستاگرام وضعیت آنلاین بودن شما را در پلتفرم پیام رسانی متعلق به متا نشان می دهد. یک ویژگی مشابه در سایر سیستم عامل های پیام رسانی مانند واتس آپ و فیسبوک نیز موجود است.

 گزینه وضعیت، به کاربرانی که پیام مستقیم داده اید، آخرین باری که فعال بوده اید و اینکه آیا در حال حاضر فعال هستید را نشان می دهد. اگر کسی شما را دنبال می‌کند اما او را دنبال نمی‌کنید، احتمالاً نمی‌تواند فعالیت شما را ببیند. همچنین می‌توانید وضعیت فالوورهای خود را هنگام مراجعه به  قسمت ارسال پیام مستقیم بیابید.

اگرچه این قابلیت معمولا به صورت پیش فرض در تمامی اکانت های اینستاگرام فعال است، اما بهتر است بررسی کنید و مراقب باشید. با غیرفعال کردن نشانگر آنلاین اینستاگرام، می توانید بدون ترس از فالو شدن، در سراسر پلتفرم به صورت آزاد بگردید. اگر چندین اکانت اینستاگرام دارید، باید این عملکرد را برای هر حساب جداگانه غیرفعال کنید. در اینجا مراحلی وجود دارد که می توانید برای غیرفعال کردن نشانگر آنلاین خود در اینستاگرام از برنامه و مرورگر وب دنبال کنید.

1- برنامه اینستاگرام را در دستگاه اندروید یا iOS خود باز کنید. با ضربه زدن روی تصویر نمایه موجود در گوشه سمت راست پایین صفحه، به بخش نمایه خود بروید.

2- روی سه نوار افقی ضربه بزنید و تنظیمات را از منو انتخاب کنید.

3- به Privacy بروید و وضعیت Activity را جستجو کنید. در اینجا، یک سوئیچ برای گزینه Show Activity Status (که به طور پیش فرض فعال است) پیدا خواهید کرد. برای خاموش کردن آن می توانید از کلید سوئیچ استفاده کنید.

در رایانه شخصی مراحل زیر را دنبال کنید:

1- در مرورگر رایانه شخصی خود به instagram.com مراجعه کرده و وارد حساب کاربری خود شوید.

2-روی نماد عکس پروفایل موجود در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش خود کلیک کنید و به تنظیمات بروید.

3-در اینجا به دنبال گزینه Privacy and Security بگردید و روی آن کلیک کنید. برای غیرفعال کردن عملکرد، باید تیک کادر کنار گزینه Show Activity Status را بردارید.

ارسال نظرات
با وجود از بین رفتن نیم میلیارد شیبا؛ کاهش ۲۷ درصدی نرخ توکن سوزی شیبا اینو
تفاهم سازمان نصر و مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت؛ ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
وبگردی