کد خبر: ۲۵۰۴۲
|
۰۷ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۶:۳۰

هواپیمای مافوق صوت ساکت زیر ذره‌بین ناسا

ناسا اخیرا تصاویری از هواپیمای مافوق صوت خود موسوم به " X-۵۹ " منتشر کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، ناسا در حال حاضر با شرکت "لاکهید مارتین"(Lockheed Martin) همکاری می‌کند تا حمل و نقل هوایی را با هواپیمای مافوق صوت خود با نام کامل "X-۵۹ Quiet SuperSonic Technology" یا "QueSST" که غرش‌های صوتی را به صدایی بسیار کم و به سختی قابل شنیدن تبدیل می‌کند، متحول کند.

 ناسا با انتشار این تصاویر نوشت: در تصویر اول مدلی از هواپیمای آزمایشی "X-۵۹ Quiet SuperSonic Technology" یا "QueSST" در آزمایش انفجار صوتی (sonic boom) اخیر در داخل یک تونل باد در مرکز تحقیقات گلن ناسا در اوهایو نشان داده شده است. با استفاده از یک فرآیند عکاسی به نام رگه نواری یا شیلرن (Schlieren) جریان هوای اطراف هواپیما و همچنین امواج ضربه‌ای و موقعیت آنها را نشان داده‌ایم. مهندسان ناسا فناوری QueSST را آزمایش کرده‌اند تا پرواز هواپیمای مافوق صوت آرام را به واقعیت تبدیل کنند و به مسافران آینده اجازه دهند سریع‌تر به مقصد برسند.

هواپیمای مافوق صوت ساکت زیر ذره‌بین ناسا

هواپیماهای مافوق صوت ممکن است خیلی سریع باشند، اما یک مشکل بزگ دارند: آنها در حین پرواز، صدایی بلند و غیرقابل تحمل تولید می‌کنند. هنگامی که یک هواپیمای مافوق صوت سریع‌تر از سرعت صوت حرکت می‌کند، "امواج ضربه‌ای" شکل می‌گیرند و از هواپیما ساطع می‌شوند و با یکدیگر ادغام شده و غرش‌هایی را به وجود می‌آورند که صدایش تا کیلومترها روی زمین شنیده می‌شود.

ناسا در حال حاضر با شرکت "لاکهید مارتین"(Lockheed Martin) همکاری می‌کند تا حمل و نقل هوایی را با هواپیمای مافوق صوت خود با نام کامل "X-۵۹ Quiet SuperSonic Technology" یا "QueSST" که غرش‌های صوتی را به صدایی بسیار کم و به سختی قابل شنیدن تبدیل می‌کند، متحول کند. این هواپیمای تک نفره جدید موسوم به "X-۵۹" دارای ۳۰ متر طول و ۹ متر عرض خواهد بود و در ارتفاع ۵۵ هزار پا(۱۶.۷ کیلومتر) با سرعت ۱.۴ ماخ یا ۱۴۸۸ کیلومتر بر ساعت پرواز می‌کند. تنها چیزی که این هواپیما در مقایسه با هواپیماهای مشابه خود نخواهد داشت، پنجره‌های رو به جلو است و در عوض، به یک سیستم دید خارجی موسوم به "XVS" توسعه یافته توسط ناسا متکی خواهد بود.

"رندی بیلی" سرپرست پروژه توسعه سیستم XVS ناسا، این سیستم بینایی مصنوعی را "آخرین خط دفاعی" در حوزه‌ای می‌داند که در آن خلبان می‌تواند از این سیستم برای مشاهده یک وسیله نقلیه پروازی در حال نزدیک شدن به خود استفاده کند.

سیستم الکترونیکی پنجره XVS ناسا شامل یک جفت دوربین با وضوح بالا و یک نمایشگر با کیفیت ۴K است. اولین دوربین در بالا و کمی جلوتر از کابین خلبان قرار دارد و با قابلیت دید مصنوعی تقویت شده است و به خلبان اجازه می‌دهد به طور مصنوعی از میان مه و ابرها ببیند.

دوربین دوم نیز زیر دماغه قرار دارد و می‌تواند در هنگام برخاستن و فرود، بیرون بیاید و فرو رود. بنابراین، این هواپیمای مافوق صوت دارای یک پوشش کامل تصویری است و نیازی به پنجره جلو ندارد، چرا که سیستم XVS ناسا تمام اطلاعات بصری مورد نیاز برای پرواز ایمن خلبان را فراهم می‌کند.

منبع:ایسنا

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
بوربور
۲۳:۵۵ - ۰۹ بهمن ۱۴۰۰
باز هم ناسا از دست مهندسان سایپا و ایراندخودرو کپی برداری کردند . لازمه ایران خودرو و سایپا خیلی مهرمانه طرحها ی خود را اجرا کنند تذ دراینده شاهد کپی برداری از ابتکارات و ابداعات مهندسان این دوشرکت توسط بیگانگان نباشیم. تولید پراید واانت و ال نود وانت وانت پرشیا اینها نشان از دید و دورنگری مهپدسان سایپا وایرانخودرو دارد
38
3
نادر
۱۳:۴۶ - ۱۰ بهمن ۱۴۰۰
ولله نظر من هم همین بود باید دوستان دقت بیشتری داشته باشند تا اطلاعات سرس اونها مفتی به چنگ اجانب نیوفته
مهدی
۰۲:۵۷ - ۱۰ بهمن ۱۴۰۰
فعلا بهترین دید خودکار رو خودروهای خودران دارن اما باز هم مشکلاتی براشون پیش میاد و در مورد این هواپیما سعی شده تا بیشترین شباهتو به موشک پیدا کنه و درزهاشو کمتر کردن اما خطوط سیاه که نشون دهنده فضای خالی و دارای هوا در اطراف بدنس در واقع رزونانس این هواپیما هستن که مشخصه صداش رو تا ۶۰ درصد کمتر کرده که دلیل اصلیش ارتفاع کمه بدنشه
7
2
فرهنگ
۱۴:۵۷ - ۱۰ بهمن ۱۴۰۰
هرچی ک بسازند ب ننم میگم نفرینش کنه بخوره زمین
5
2
Foulad
۰۱:۱۳ - ۱۴ بهمن ۱۴۰۰
یکماه دیگه مدل چینی هواپیما به بازار با قیمت مناسب عرضه می شود
1
0
گرفتار در صحنه
۱۱:۵۹ - ۱۴ بهمن ۱۴۰۰
خداوکیلی این افراد دو تابعیتی را اخراج کنید تا این اطلاعات از کشورمان خارج نشود و ما هم در صحنه فن‌آوری خودی نشان دهیم
0
1
سایت فولاد خوزستان، اصفهان و هرمزگان از دسترس خارج شد حمله سایبری به صنایع فولادی تایید شد
نوسانات جزئی بازار رمزارزها ادامه دارد؛ بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلاری
با پیشرفتی که توسط شرکت کانادایی حاصل شد؛ فقط ۵ سال تا رایانه کوانتومی تجاری فاصله داریم
وبگردی