کد خبر: ۲۵۷۴۸
|
۰۱ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۰
در اپ استور اپل؛

شبکه اجتماعی ترامپ فردا عرضه می شود

طبق یک پست، شبکه اجتماعی دونالد ترامپ به نام «تروث سوشال» (Truth Social) فردا در اپ استور اپل عرضه می شود.

به گزارش« نبض فناوری» به نقل از رویترز، این پست توسط یکی از مدیران ارشد شبکه اجتماعی پست شده و نشانه بازگشت رییس جمهور سابق آمریکا به شبکه های اجتماعی است.

یک حساب کاربری تایید شده به عنوان مدیر تولید این شبکه اجتماعی به نام «بیلی بی» به سوالات گروهی از شرکت کنندگان در فرایند آزمایش این شبکه اجتماعی پاسخ داد. طبق اسکرین شات هایی که رویترز رصد کرده، یکی از کاربران از او پرسید اپلیکیشن مذکور چه زمانی به طور عمومی عرضه می شود. این درحالی است که نسخه بتای «تروث سوشال مدیا» در هفته گذشته ارائه شده بود.

مدیر ارشد اجرایی این شبکه در پاسخ به این کاربر گفته بود: ما در حال حاضر مشغول آماده سازی برای عرضه آن در اپ استور در تاریخ ۲۱ فوریه هستیم.

با عرضه اپلیکیشن، ترامپ اندکی بیش از یک سال پس از مسدود شدن حسابش در توییتر، فیس بوک و یوتیوب در یک شبکه اجتماعی حضور می یابد. در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی و پس از حمله حامیان وی به ساختمان کنگره آمریکا، او متهم به پست محتوای مروج خشونت و در نتیجه آن حساب های کاربری اش در شبکه های اجتماعی مختلف مسدود شد.

در ۱۵ فوریه پسر دونالد ترامپ نیز اسکرین شاتی از حساب تایید شده پدرش(realDonaldTrump@) در تروث را در توئیتر منتشر کرد. او در این پست توئیتری نوشت: آماده شوید. رییس جمهور محبوب تان به زودی شما را می بیند.

شرکت «ترامپ مدیا اند تکنولوژی گروپ»(TNTG) به رهبری دیوید نونز نماینده سابق این شبکه اجتماعی را راه اندازی کرده است. «تروث» نیز به جمع شرکت های فناوری پیوسته که ادعا می کنند پیشتازان آزادی بیان هستند و امیدوارند کاربرانی را به خود جلب کنند که مدعی هستند دیدگاه هایشان در پلتفرم هایی مانند توئیتر، فیس بوک و یوتیوب سرکوب می شود. هرچند تاکنون هیچ یک از این شرکت ها نتوانستند به محبوبیت زیادی دست یابند.

اسکرین شات های به دست آمده، علاوه بر زمان عرضه شبکه اجتماعی، نشان می دهند در حال حاضر نسخه ۱.۰ آن ارائه شده است. به عبارت دیگر اپ مذکور آماده عرضه عمومی است.

نماینده TMTG تاکنون به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخی نداده است. از سوی دیگر فهرست اپ استور نیز نشان می دهد «تروث سوشال» در ۲۱ فوریه (فردا) عرضه می شود.

منبع: مهر

ارسال نظرات
نوسانات جزئی بازار رمزارزها ادامه دارد؛ بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلاری
با پیشرفتی که توسط شرکت کانادایی حاصل شد؛ فقط ۵ سال تا رایانه کوانتومی تجاری فاصله داریم
بیم و امید در مورد ایمنی خودروهای خودران ربات‌ها راننده بهتری هستند یا انسان‌ها؟!
پیام سردار دولتخواه معاون فناوری اطلاعات وارتباطات فرماندهی انتظامی کشور به بهانه‌ی برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند ایران: مطالبات عمومی مردم برای برخط بودن پلیس از علل لزوم هوشمند سازی پلیس
بیانیه‌ی استارتاپ‌های فروش آنلاین بیمه در زمینه‌ی راه‌اندازی سامانه سوییچ بیمه مرکزی: جلوی فاجعه انحصار «سوییچ بیمه» را بگیرید
وبگردی