کد خبر: ۲۵۸۰۳
|
۰۲ اسفند ۱۴۰۰ | ۲۰:۲۰

مرورگرهای پرمخاطب جهان دسترسی کاربران به وب‌سایت‌های مختلف را محدود می‌کنند؟

گردانندگان وب‌سایت‌های مخاطب نسبت به انتشار نسخه ۱۰۰ مرورگرهای کروم، اج و فایرفاکس در سال آینده ابزار نگرانی کردند.

به گزارش «نبض فناوری»، در حالی که قرار است به زودی نسخه ۱۰۰ مرورگرهای اِج، کروم و فایرفاکس منتشر شود برخی از رسانه‌های نزدیک با شرکت‌های سازنده این مرورگرها مدعی شدند در نسخه آینده این برنامه‌ها دسترسی کاربران به وب‌سایت‌های خاص محدود می‌شود.

طراحان بسیاری از وب‌سایت‌های موجود در فضای اینترنت معتقدند نسخه‌های قدیمی‌تر مرورگرهای اِج، کروم و فایرفاکس امنیت نسخه‌های جدیدتر دارند و از همین رو نسبت به به‌روزرسانی مرورگرهای مورد استفاده خود اقدام نمی‌کنند. حال طراحان و گردانندگان سایت‌های مختلف نگران هستند که با پس از عرضه نسخه ۱۰۰ مرورگرهای فایرفاکس، کروم و اج دسترسی کاربران به وب‌سایت آن‌ها قطع شود. از طرفی هزاران وب‌سایت موجود در اینترنت قادر به هماهنگی با نسخه‌های دو رقمی مرورگرهای پرکاربرد هستند و از همین رو مشخص نیست در آینده همچنان کاربران می‌توانند سایت‌های مورد نظر خود را در مرورگرهای کروم و اج و فایرفاکس مشاهده کنند یا خیر؟

گوگل و مایکروسافت نسخه جدید مرورگرهای کروم و اج را ۹ فروردین سال آینده منتشر می‌کنند و نسخه ۱۰۰ مرورگر فایرفاکس نیز در ۱۳ اردیبهشت سال ۱۴۰۱ در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. به نظر می‌رسد گوگل در نسخه جدید مرورگر خود تغییرات زیادی را ایجاد نمی‌کند و احتمالاً تا زمان عرضه نسخه ۱۰۰ برای جلوگیری از آسیب به وب‌سایت‌ها مختلف برنامه‌ریزی دقیقی صورت ‌می‌گیرد. کارشناسان فناوری معتقدند نگرانی در مورد نسخه آینده مرورگرهای شناخته شده بی‌مورد است زیرا قطعاً شرکت‌های گوگل، مایکروسافت و موزیلا به دنبال از دست دادن مخاطبان خود نیستند و به هر نحو ممکن محصولات خود را برای ارائه خدمات به کاربران آماده می‌کنند.

البته هنوز مدیران هیچ کدام از این سه شرکت نسبت به هماهنگی یا عدم هماهنگی مرورگرهای به‌روزرسانی شده با وب‌سایت‌های مختلف اظهار نظر نکرده‌اند و این احتمال وجود دارد که غول‌های فناوری جهان به دنبال فشار بیشتر بر صاحبان سایت‌های پرمخاطب باشند.

منبع/ آنا

ارسال نظرات
یک مقام رگولاتوری آمریکا خواستار شد حذف اپلیکیشن تیک تاک از فروشگاه اپل و گوگل
سرپرست سازمان فاوای شهرداری تهران در برنامه سلام؛ صبح به‌خیر اپلیکیشن «تهران من» امروز در دسترس شهروندان قرار می‌گیرد
وبگردی