کد خبر: ۲۵۸۶۱
|
۰۴ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۸:۰۰

کشف فسیل ۱۷۰ میلیون ساله خزنده بالدار با عرض بال ۲.۵ متر

در اسکاتلند یک فسیل ۱۷۰ میلیون ساله متعلق به یک پتروسور کشف شده که به گفته کارشناسان بهترین اسکلت حفظ شده از این خزنده بالدار ماقبل تاریخ به حساب می آید.

به گزارش «نبض فناوری»، ایندپندنت اعلام کرد، موزه ملی اسکاتلند اعلام کرد فسیل مذکور که به نام پتروداکتیلز مشهور شده، بزرگترین فسیل کشف شده در نوع خود مربوط به عصر ژوراسیک است.

این خزنده که تخمین زده می شود عرض بال آن بیشتر از ۲.۵ متر باشد، شبیه آلباتروس باشد.

آملیا پنی دانشجوی مقطع دکتری طی سفری به «آیزل آو اسکای» واقع در شمال غرب اسکاتلند در سال ۲۰۱۷ میلادی این فسیل را کشف کرد. او فک پتروسور را که از صخره ها بیرون زده بود، مشاهده کرد.

به گفته ناتالیا جاگیلسکا مولف تحقیق جدید در این باره می گوید: فسیل های پتروسوری که با چنین کیفیتی حفظ شده باشند، بسیار نادر هستند و معمولاً در صخره های برزیل و چین رصد شده اند. اما اکنون یک فسیل که به خوبی حفظ شده در اسکاتلند کشف شده است.

به گفته محققان این بهترین نمونه فسیل حفظ شده در انگلیس از اوایل ۱۸۰۰ میلادی تاکنون است.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
نوسانات جزئی بازار رمزارزها ادامه دارد؛ بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلاری
با پیشرفتی که توسط شرکت کانادایی حاصل شد؛ فقط ۵ سال تا رایانه کوانتومی تجاری فاصله داریم
بیم و امید در مورد ایمنی خودروهای خودران ربات‌ها راننده بهتری هستند یا انسان‌ها؟!
پیام سردار دولتخواه معاون فناوری اطلاعات وارتباطات فرماندهی انتظامی کشور به بهانه‌ی برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند ایران: مطالبات عمومی مردم برای برخط بودن پلیس از علل لزوم هوشمند سازی پلیس
بیانیه‌ی استارتاپ‌های فروش آنلاین بیمه در زمینه‌ی راه‌اندازی سامانه سوییچ بیمه مرکزی: جلوی فاجعه انحصار «سوییچ بیمه» را بگیرید
وبگردی