کد خبر: ۲۵۸۸۰
|
۰۵ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۰

راهکارهایی برای عیب یابی تخلیه سریع باتری آیفون

باتری بخش مهمی از یک گوشی به حساب می آید و تخلیه سریع آن می تواند کاربر را با دردسر روبرو کند.

به گزارش نبض فناوری، اپل توانسته است با هر نسخه متوالی عمر باتری آیفون را بهبود بخشد؛ اما اگر باتری آیفون شما خیلی سریع تخلیه می شود اقداماتی وجود دارد که می توانید برای افزایش عمر باتری آیفون خود انجام دهید.

سلامتی باتری خود را بررسی کنید

اگر آیفون شما بیش از یک یا دو سال از عمر آن می گذرد، ممکن است باتری آنقدر قدیمی شده باشد که دیگر نتواند شارژ تمام روز را نگه دارد. در این صورت، میتوانید گوشی را توسط اپل سرویس کنید، که میتواند باتری شما را جایگزین کرده و آن را به حالت اولیه برگرداند.

برای بررسی سلامت باتری آیفون خود، Settings را راه اندازی کنید و سپس روی Battery ضربه بزنید. روی battery health ضربه بزنید. اگر چیزی غیر از حداکثر قابلیت عملکرد (و حداکثر ظرفیت کمتر از حدود 85%) گزارش کند، ممکن است زمان تعویض باتری فرا رسیده باشد.
استفاده از برنامه های پر انرژی را متوقف کنید

 برخی از برنامه ها بسیار تشنه انرژی هستند و استفاده مکرر از آن ها می تواند به سرعت باتری شما را خالی کند. برای اینکه ببینید کدام برنامه ها انرژی بیشتری مصرف میکنند، setting را راه اندازی کنید و سپس روی باتری ضربه بزنید. به لیست برنامه ها بروید و میتوانید ببینید کدامیک سریع تر باتری شما را خالی میکنند. برنامه های خود را آپدیت کنید لازم نیست به دلیل اینکه برنامه خاصی باتری زیادی استفاده می کند آن را لغو نصب کنید بلکه می توانید با آپدیت کردن مشکل آن را حل کنید.

میزان نور صفحه را کاهش دهید

 یک صفحه نمایش پر نور می تواند باتری آیفون شما را سریع تخلیه کند، بنابراین استراتژی خوب این است که تا آنجایی که به چشمان شما آسیب نرساند نور صفحه را کم کنید. برای شروع، کنترل پنل را از سمت راست بالای صفحه پایین کشیده و نوار لغزنده Brightness را تغيير دهید. همچنین میتوانید توانایی آیفون برای تنظیم خودکار روشنایی صفحه نمایش در پاسخ به نور محیط را غیرفعال کنید. برای انجام این کار، برنامه تنظیمات را راه اندازی کنید و روی Display & Brightness ضربه بزنید. سپس True Tone را خاموش کنید. روشن کردن حالت تاریک نیز می تواند عمر باتری را افزایش دهد.

خدمات موقعیت مکانی را غیرفعال کنید

 خدمات مکان که به برنامه های شما اجازه میدهد بدانند کجا هستید تا بتوانند اطلاعات و ویژگیهای خاص مکان را ارائه دهند می تواند باتری شما را به سرعت تخلیه کند. اگر به خدمات موقعیت مکانی نیاز ندارید، حداقل در برخی مواقع آن را خاموش کنید. برای کنترل این ویژگی، برنامه
Settings را راه اندازی کنید و روی Privacy ضربه بزنید. روی Location Services ضربه بزنید و سپس با کشیدن دکمه این ویژگی را غیرفعال کنید.

حالت Do Not Disturb را روشن نگهدارید
میتوانید گوشی خود را در حالت Do Not Disturb قرار دهید، که اکثر اعلان ها را متوقف می کند؛ برای انجام این کار، انگشت خود را از بالای صفحه به پایین بکشید تا کنترل پنل را ببینید، سپس روی Focus ضربه بزنید و Do Not Disturb را انتخاب کنید.

برچسب ها: باتری اپل آیفون
ارسال نظرات
یک مقام رگولاتوری آمریکا خواستار شد حذف اپلیکیشن تیک تاک از فروشگاه اپل و گوگل
سرپرست سازمان فاوای شهرداری تهران در برنامه سلام؛ صبح به‌خیر اپلیکیشن «تهران من» امروز در دسترس شهروندان قرار می‌گیرد
وبگردی