کد خبر: ۲۵۹۰۹
|
۰۶ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۰

در آستانه جنگ: قابلیت جدید فیسبوک برای اوکراینی ها

فیسبوک به کاربران اوکراین اجازه قفل کردن پروفایل ها را می دهد.

به گزارش «نبض فناوری»، ویژگی Facebook Locked Profile یک ویژگی ایمنی حریم خصوصی است که به کاربران اجازه می دهد اطلاعات شخصی خود را از دیگران ایمن کنند.

 هنگامی که کاربر نمایه خود را در فیسبوک قفل می کند، جزئیاتی مانند عکس ها، پست ها، داستان ها فقط با دوستانش قابل مشاهده است. علاوه بر این، هر پستی که در گذشته به اشتراک گذاشته است، به طور خودکار به فقط برای دوستان تغییر خواهد کرد. فقط بخشی از اطلاعات درباره آنها برای یک کاربر غیر دوست که نمایه او را بررسی می کند قابل مشاهده است.

 فیسبوک متعلق به متا، قابلیتی را برای کاربران اوکراینی راه اندازی کرده است تا پروفایل های رسانه های اجتماعی خود را برای امنیت قفل کنند.

این ویژگی سال گذشته در هند معرفی شد، به ویژه برای زنانی که می خواهند کنترل بیشتری بر حساب فیسبوک خود داشته باشند. اگر بخواهید پروفایل فیسبوک خود را قفل کنید، دو راه برای انجام این کار وجود دارد. می توانید این کار را از طریق برنامه موبایل فیسبوک یا از طریق دسکتاپ انجام دهید. در اینجا یک راهنمای گام به گام برای قفل کردن پروفایل فیسبوک آورده شده است.

از طریق اپلیکیشن موبایل

1.برنامه فیسبوک را باز کنید و روی پروفایل خود ضربه بزنید.

2.روی نماد منوی سه نقطه ضربه بزنید. یک گزینه Lock Profile را مشاهده خواهید کرد، روی آن ضربه بزنید.

3.صفحه ای باز می شود که به شما در مورد ویژگی و نحوه عملکرد آن توضیح می دهد. روی گزینه Lock Your Profile در پایین صفحه ضربه بزنید.

4.این یک صفحه بازشو نشان می دهد که می گوید شما نمایه خود را قفل کرده اید، روی OK ضربه بزنید.

از طریق دسکتاپ

خوانندگان باید توجه داشته باشند که روش ذکر شده در زیر یک راه حل است. هیچ روش مستقیمی برای قفل کردن پروفایل فیس بوک از طریق دسکتاپ وجود ندارد.

1.به https://www.facebook.com/ بروید.

2.«www» را در URL با «m» جایگزین کنید تا نسخه موبایلی فیسبوک در مرورگر شما باز شود.

3.روی منوی سه نقطه ای که در کنار گزینه Edit Profile می بینید کلیک کنید.

4.روی گزینه Lock Profile کلیک کنید.

5.با این کار صفحه ای باز می شود که نحوه عملکرد این ویژگی را به شما نشان می دهد. روی Lock Your Profile در پایین کلیک کنید.

ارسال نظرات
نوسانات جزئی بازار رمزارزها ادامه دارد؛ بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلاری
با پیشرفتی که توسط شرکت کانادایی حاصل شد؛ فقط ۵ سال تا رایانه کوانتومی تجاری فاصله داریم
بیم و امید در مورد ایمنی خودروهای خودران ربات‌ها راننده بهتری هستند یا انسان‌ها؟!
پیام سردار دولتخواه معاون فناوری اطلاعات وارتباطات فرماندهی انتظامی کشور به بهانه‌ی برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند ایران: مطالبات عمومی مردم برای برخط بودن پلیس از علل لزوم هوشمند سازی پلیس
بیانیه‌ی استارتاپ‌های فروش آنلاین بیمه در زمینه‌ی راه‌اندازی سامانه سوییچ بیمه مرکزی: جلوی فاجعه انحصار «سوییچ بیمه» را بگیرید
وبگردی