کد خبر: ۲۵۹۱۷
|
۰۶ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۸:۴۰

هزینه اشتراک برنامه‌های اپ استور بیش از Google Play است

بر اساس آمار، درآمد شرکت‌های اپل و گوگل از اشتراک برنامه‌ها در فروشگاه‌های آنلاین نسبت به سال‌های پیش رشد داشته است.

به گزارش« نبض فناوری»  پارسال درآمد فروشگاه اپ استور از ۱۰۰ اشتراکش ۱۳.۵ میلیارد دلار بود. این رقم به جز هزینه‌های اشتراک بازی‌های رایانه‌ای است.

به گزارش appleinsider، فروشگاه Google Play هم پارسال از اشتراک برنامه‌ها ۴.۸ میلیارد دلار درآمد کسب کرد. به گفته مسئولان گوگل احتمالا هزینه اشتراک در فروشگاه گوگل پلی افزایش پیدا می‌کند. طبق آمار فروشگاه اپ استور در مقایسه با گوگل و سایر رقبا بیشترین هزینه را برای برنامه ها، اشتراک‌ها و خرید‌های درون برنامه‌ای از کاربران دریافت می‌کند. به گفته اپل هزینه اشتراک App Store نسبت به دو سال پیش ۳۱ درصد رشد داشته است. این فروشگاه آن زمان ۱۰.۳ میلیارد دلار درآمد به دست آورده بود. گوگل پلی هم با رشد ۷۸ درصدی به رقم ۴.۸ میلیارد دلار رسید.

فروشگاه اینترنتی

با وجود این رشد، هزینه اشتراک در گوگل پلی هنوز هم کمتر از اپ استور اپل است. در آمریکا هم اپ استور ۶ میلیارد دلار و فروشگاه گوگل ۲.۵ میلیارد دلار به دست آوردند. بیشترین درآمد کسب شده گوگل از اشتراک YouTube و Google One بود. یوتیوب و گوگل وان به ترتیب ۱.۲ و ۱.۱ میلیارد دلار درآمد برای شرکت گوگل به ارمغان آوردند. اپل بیش از ۷۸۵ میلیون اشتراک پولی در اپ استور دارد. البته درآمد به دست آمده از هزینه اشتراک فردی Apple Music، Apple TV+ یا سایر خدمات اپل معلوم نیست.

درآمد فروشگاه های آنلاین

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات
نوسانات جزئی بازار رمزارزها ادامه دارد؛ بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلاری
با پیشرفتی که توسط شرکت کانادایی حاصل شد؛ فقط ۵ سال تا رایانه کوانتومی تجاری فاصله داریم
بیم و امید در مورد ایمنی خودروهای خودران ربات‌ها راننده بهتری هستند یا انسان‌ها؟!
پیام سردار دولتخواه معاون فناوری اطلاعات وارتباطات فرماندهی انتظامی کشور به بهانه‌ی برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند ایران: مطالبات عمومی مردم برای برخط بودن پلیس از علل لزوم هوشمند سازی پلیس
بیانیه‌ی استارتاپ‌های فروش آنلاین بیمه در زمینه‌ی راه‌اندازی سامانه سوییچ بیمه مرکزی: جلوی فاجعه انحصار «سوییچ بیمه» را بگیرید
وبگردی