کد خبر: ۲۵۹۳۳
|
۰۷ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۷:۲۰
از مدیرعامل اپل؛

اوکراین خواستار کاهش عرضه محصولات اپل در روسیه شد

معاون نخست وزیر اوکراین روز جمعه از تیم کوک، مدیر عامل اپل خواست تا عرضه محصولات خود را در روسیه کاهش دهد.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، وی همچنین خواستار مسدود شدن دسترسی به اپ استور اپل در روسیه شد. میخائیلو فدوروف که وزیر تحول دیجیتال اوکراین نیز هست، نسخه‌ای از نامه ارسالی به تیم کوک را در توئیتر منتشر کرد که در آن از این شرکت سازنده آیفون خواسته شده تا ارائه خدمات و محصولات اپل را در فدراسیون روسیه کاهش دهد.

اپل به درخواست رسانه‌ها برای اظهار نظر در این زمینه پاسخ نداده است. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز پنجشنبه حمله سه جانبه ای را به اوکراین از شمال، شرق و جنوب آغاز کرد، حمله‌ای که از سوی ناتو تهدیدی برای برهم زدن نظم اروپا پس از جنگ سرد توصیف شده است.

در نامه فدوروف آمده: "در سال ۲۰۲۲، فناوری مدرن شاید بهترین پاسخ برای تانک‌ها، پرتابگرهای موشکی متعدد و موشک‌ها باشد. تیم کوک روز پنجشنبه در توییتی نوشت: "من عمیقاً نگران وضعیت اوکراین هستم. ما تمام تلاش خود را برای حمایت از گروه‌های کاریمان انجام می دهیم… و از تلاش‌های بشردوستانه محلی حمایت خواهیم کرد.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
نوسانات جزئی بازار رمزارزها ادامه دارد؛ بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلاری
با پیشرفتی که توسط شرکت کانادایی حاصل شد؛ فقط ۵ سال تا رایانه کوانتومی تجاری فاصله داریم
بیم و امید در مورد ایمنی خودروهای خودران ربات‌ها راننده بهتری هستند یا انسان‌ها؟!
پیام سردار دولتخواه معاون فناوری اطلاعات وارتباطات فرماندهی انتظامی کشور به بهانه‌ی برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند ایران: مطالبات عمومی مردم برای برخط بودن پلیس از علل لزوم هوشمند سازی پلیس
بیانیه‌ی استارتاپ‌های فروش آنلاین بیمه در زمینه‌ی راه‌اندازی سامانه سوییچ بیمه مرکزی: جلوی فاجعه انحصار «سوییچ بیمه» را بگیرید
وبگردی