کد خبر: ۲۶۰۲۹
|
۱۰ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۱:۲۰

سیگنال شایعه هک شدن را تکذیب کرد

سیگنال شایعاتی که در اپلیکیشنهای متعدد درباره هک شدن این اپلیکیشن پیام رسان فوری منتشر شده است را تکذیب کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، سیگنال در توییتی اعلام کرد شاهد افزایش استفاده از این اپلیکیشن در اروپای شرقی بوده و پیام های شایعه با عنوان "حمله به پلتفرم سیگنال"، اغلب به منابع دولتی رسمی نسبت داده می شوند.

این شرکت اعلام کرد: خبر هک سیگنال دروغ است و این سرویس پیام رسان تحت حمله هک قرار نگرفته است و این شایعات بخشی از یک کارزار هماهنگ انتشار اطلاعات نادرست است تا افراد را به استفاده از پیام رسانه ای دیگری که امنیت کمتری دارند، سوق دهد.

بیانیه سیگنال پس از سلسله حملات سایبری علیه وب سایتهای دولتی و بانکی اوکراین و وب سایتها و منابع رسانه ای دولتی روسیه منتشر شد. آمریکا و انگلیس درباره حملات سایبری احتمالی علیه اوکراین که ممکن است تبعات جهانی داشته باشد هشدار داده‌اند. به عنوان مثال فعالیت نرم افزار مخربی که برای هدف قرار دادن شبکه ها در اوکراین طراحی شده اند، ممکن است به کشورهای دیگر هم گسترش پیدا کند.

بر اساس گزارش رویترز، این تحولات با آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین در پنج شنبه گذشته شکل گرفته اند.

منبع/ ایسنا 

ارسال نظرات
نوسانات جزئی بازار رمزارزها ادامه دارد؛ بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلاری
با پیشرفتی که توسط شرکت کانادایی حاصل شد؛ فقط ۵ سال تا رایانه کوانتومی تجاری فاصله داریم
بیم و امید در مورد ایمنی خودروهای خودران ربات‌ها راننده بهتری هستند یا انسان‌ها؟!
پیام سردار دولتخواه معاون فناوری اطلاعات وارتباطات فرماندهی انتظامی کشور به بهانه‌ی برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند ایران: مطالبات عمومی مردم برای برخط بودن پلیس از علل لزوم هوشمند سازی پلیس
بیانیه‌ی استارتاپ‌های فروش آنلاین بیمه در زمینه‌ی راه‌اندازی سامانه سوییچ بیمه مرکزی: جلوی فاجعه انحصار «سوییچ بیمه» را بگیرید
وبگردی