کد خبر: ۲۶۰۵۳
|
۱۱ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۱:۴۰

۲۴ آموزگار به عنوان سفیر پروژه ناسا انتخاب شدند

۲۴ آموزگار از ایالت‌های مختلف آمریکا، به عنوان سفیر پروژه ناسا انتخاب شده‌اند تا آموزش در زمینه اخترفیزیک را متحول کنند.

به گزارش «نبض فناوری»، نیوز بریک اعلام کرد، موسسه پژوهشی "SETI Institute" آمریکا، ۲۴ آموزگار را از ۱۳ ایالت این کشور، به عنوان سفیر پروژه موسوم به "AAA" ناسا انتخاب کرده است. AAA، یک برنامه توسعه حرفه‌ای برای آموزگاران حوزه علوم است تا آموزش علوم را بهبود ببخشد و یادگیری دانش‌آموزان و میزان مشارکت را افزایش دهد. برنامه AAA، آموزگاران مدارس راهنمایی، دبیرستان‌ها و کالج‌های محلی را شامل می‌شود.

آموزگاران پروژه AAA به مدت یک هفته در یکی از مراکز پژوهش نجوم ناسا مانند "رصدخانه استراتوسفری اخترشناسی فروسرخ"(SOFIA) یا "تأسیسات تلسکوپ فروسرخ"(IRTF)، در زمینه اخترفیزیک و علوم سیاره‌ای آموزش می‌بینند.

آنها پس از آموزش، یک برنامه درسی را آموزش می‌دهند که توسط موسسه SETI ایجاد شده است و مفاهیم برنامه درسی را به پژوهش‌های ناسا مرتبط می‌کند. مشاوران آموزشی، تأثیر این برنامه درسی تخصصی را بر مشارکت دانش‌آموزان ارزیابی می‌کنند. ارزیابی‌های گذشته برنامه AAA، پیشرفت‌های آماری قابل‌توجهی را در یادگیری و مشارکت دانش‌آموزانی که آموزگاران آنها در این برنامه شرکت کرده‌اند، نشان داده است.

برنامه AAA از سال ۲۰۱۱ با بودجه ناسا، دهها هزار دانش‌آموز را از طریق تجربیات و آموزش آموزگاران آنها تحت تاثیر قرار داده است. دکتر "دانا بکمن"(Dana Backman)، سرپرست پروژه AAA گفت: این برنامه به مؤسسه SETI امکان می‌دهد تا علم ناسا را به کلاس‌های درس سراسر کشور منتقل کند. این آموزگاران از تجربیات حرفه‌ای خود برای انتقال محتوای جهان واقعی به دانش‌آموزان استفاده می‌کنند که ارزش پژوهش علمی و طیف گسترده‌ای از مسیرهای شغلی مرتبط را آشکار می‌سازد.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
نوسانات جزئی بازار رمزارزها ادامه دارد؛ بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلاری
با پیشرفتی که توسط شرکت کانادایی حاصل شد؛ فقط ۵ سال تا رایانه کوانتومی تجاری فاصله داریم
بیم و امید در مورد ایمنی خودروهای خودران ربات‌ها راننده بهتری هستند یا انسان‌ها؟!
پیام سردار دولتخواه معاون فناوری اطلاعات وارتباطات فرماندهی انتظامی کشور به بهانه‌ی برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند ایران: مطالبات عمومی مردم برای برخط بودن پلیس از علل لزوم هوشمند سازی پلیس
بیانیه‌ی استارتاپ‌های فروش آنلاین بیمه در زمینه‌ی راه‌اندازی سامانه سوییچ بیمه مرکزی: جلوی فاجعه انحصار «سوییچ بیمه» را بگیرید
وبگردی