کد خبر: ۲۶۰۵۷
|
۱۱ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۲:۲۰

سلفی مریخ‌نورد استقامت از سیاره سرخ

ناسا تصویر سلفی که مریخ‌نورد استقامت در سیاره سرخ گرفته را منتشر کرد.

به گزارش« نبض فناوری» به نقل از ناسا، مریخ نورد استقامت ناسا در ۱۸ فوریه ۲۰۲۱ بر روی سیاره سرخ فرود آمد و این سلفی را روی صخره ای با نام مستعار «Rochette»در ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۱، در نود و هشتمین روز ماموریت خود گرفت.

در تصویر دو سوراخ دیده می‌شود که مریخ‌نورد از بازوی رباتیک خود برای حفاری نمونه‌های هسته سنگ استفاده می‌کند.

مریخ‌نورد استقامت از دوربینی به نام WATSON (حسگر توپوگرافی زاویه باز برای عملیات و مهندسی) در انتهای بازوی رباتیک خود به طول هفت فوت (دو متر) برای گرفتن عکس‌های سلفی خود استفاده می‌کند.

کار طراحی مریخ‌نورد جدید را همان تیم از مهندسانی که در طراحی مریخ‌نورد کنجکاوی دست داشتند بر عهده گرفتند و با توجه به وضعیت کنونی کنجکاوی آنها توانستند مریخ‌نورد مقاوم‌تری را ارائه دهند. 

 این مریخ‌نورد از مرکز فضایی کندی در پایگاه کیپ کاناورال، فلوریدا رهسپار مریخ شد. محل فرود آن  نیز دهانه مریخی جیزرو در نظر گرفته شده بود.

منبع: فارس

 

ارسال نظرات
نوسانات جزئی بازار رمزارزها ادامه دارد؛ بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلاری
با پیشرفتی که توسط شرکت کانادایی حاصل شد؛ فقط ۵ سال تا رایانه کوانتومی تجاری فاصله داریم
بیم و امید در مورد ایمنی خودروهای خودران ربات‌ها راننده بهتری هستند یا انسان‌ها؟!
پیام سردار دولتخواه معاون فناوری اطلاعات وارتباطات فرماندهی انتظامی کشور به بهانه‌ی برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند ایران: مطالبات عمومی مردم برای برخط بودن پلیس از علل لزوم هوشمند سازی پلیس
بیانیه‌ی استارتاپ‌های فروش آنلاین بیمه در زمینه‌ی راه‌اندازی سامانه سوییچ بیمه مرکزی: جلوی فاجعه انحصار «سوییچ بیمه» را بگیرید
وبگردی