کد خبر: ۲۶۰۷۰
|
۱۳ اسفند ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۰

چگونه کامپیوتر خود را به تلویزیون تبدیل کنیم

راهی وجود دارد تا کامپیوتر قدیمی خود را به یک تلویزیون تبدیل کنید و در اینصورت در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

به گزارش «نبض فناوری»،  اکنون مجبور نیستید بین پیوند خود به شبکه جهانی وب و سریال تلویزیونی مورد علاقه خود یکی را انتخاب کنید. با چند دستگاه می توانید یک کامپیوتر قدیمی را به یک تلویزیون جدید تبدیل کنید. اینکار باعث صرفه جویی در هزینه شما و کاهش ضایعات الکترونیکی بی مورد می شود.

آنچه شما نیاز دارید:

  • رایانه قدیمی با حداقل 10 گیگابایت فضای هارد دیسک آزاد و پردازنده نسبتاً سریع
  • تیونر تلویزیون یا جعبه تیونر مبتنی بر USB

در ادامه نحوه انجام اینکار را توضیح خواهیم داد:

سیگنال تلویزیون را نصب کنید. سخت افزار خود را به صورت فیزیکی نصب کنید تا به صفحه نمایش رایانه شما سیگنال تلویزیون بدهد. این کار با تعدادی دستگاه قابل انجام است. اینکه کدام یک را انتخاب می کنید به میزان هزینه و کیفیت رایانه شخصی شما بستگی دارد. کارت تیونر تلویزیون (با یا بدون کارت گرافیک، بسته به قابلیت های رایانه شما) و جعبه تیونر تلویزیون خارجی را انتخاب کنید. کارت تیونر تلویزیون باید توسط یک متخصص نصب شود، اما اتصال واضحی به کانال های تلویزیونی برای شما فراهم می کند. جعبه تیونر تلویزیون خارجی را می توان به راحتی با اتصال به رایانه خود نصب کرد، اما اتصال کندتر است و تصویری با وضوح کمتر به شما می دهد.

نرم‌افزار تیونر تلویزیون را نصب کنید. نرم‌افزاری را که با تیونر ارائه می‌شود روی رایانه شخصی خود نصب کنید. این نرم افزار به شما این امکان را می دهد که کانال ها و صدا را از طریق یک کنترل از راه دور کنترل کنید. حتی می تواند به شما امکان دهد برنامه های تلویزیونی زنده را روی هارد دیسک رایانه خود ضبط کنید. دیسک ارائه شده با سخت افزار خود را وارد کنید و دستورالعمل ها را برای نصب صحیح نرم افزار دنبال کنید.

اکنون آماده گشت و گذار در کانال های تلویزیونی در صفحه رایانه خود هستید. اکنون به برنامه های تلویزیونی که نمی توانند در اینترنت پخش شوند؛ دسترسی قانونی خواهید داشت.

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
ناشناس
۲۲:۵۴ - ۱۳ اسفند ۱۴۰۰
نه اینکه خیلی هم تلویزونمون هم جذاب و جالبه، ادم دلش نمی‌خواد سال به سال تلویزیون روشن کنه چه رسد به اینکه کامپیوتر هم تبدیل به تلویزیون کنه که احیانا چیزی رو از دست نده (مثلا تکرار یوزارسیف و مختارنامه و تکرارهای دیگر رو...).
6
0
ahad
۰۶:۱۴ - ۱۴ اسفند ۱۴۰۰
ناشناس
۰۷:۵۴ - ۱۴ اسفند ۱۴۰۰
ناشناس
۱۰:۱۹ - ۱۴ اسفند ۱۴۰۰
برو بابا. بیست سال پیش کامپیوتر به رسیور ماهواره تبدیل میشد.
2
0
سایت فولاد خوزستان، اصفهان و هرمزگان از دسترس خارج شد حمله سایبری به صنایع فولادی تایید شد
وبگردی