کد خبر: ۲۶۲۰۹
|
۱۷ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۰
در آمریکا صورت می گیرد؛

تلاش برای وضع قوانین حمایت از خودروهای برقی توسط حامیان محیط زیست

بیش از ۸۰ گروه زیست محیطی و سازمان‌های مشابه روز دوشنبه از گاوین نیوسام فرماندار کالیفرنیا خواستند قوانین مناسبی را برای ترویج بیشتر استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی وضع و اعمال کند.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، اسکات هوچبرگ از مؤسسه حقوقی تنوع زیستی، یکی از افرادی است که نامه مذکور را امضا کرده است. وی در این مورد گفت: مردم کالیفرنیا که به دلیل قیمت‌های بالای گاز و بلایای طبیعی دچار مشکل شده‌اند، سزاوار استفاده از خودروهای برقی مناسب هستند و مقامات باید از استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی بیشتر به شکلی سریع‌تر حمایت کنند و کاهش تولید سالانه خودروهای بنزینی را به شکلی سخت‌گیرانه‌تر پیگیری کنند.

آنها خواستار افزایش میزان کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای توسط وسایل نقلیه بنزینی به میزان ۷ درصد در سال شدند. این رقم فعلاً ۵ درصد در نظر گرفته شده که منطبق بر استانداردهای تصویب شده در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما است.

در سال ۲۰۲۰، نیوسام گفت که ایالت کالیفرنیا قصد دارد تا سال ۲۰۳۵ فروش خودروهای احتراق داخلی سبک جدید را متوقف کند. کالیفرنیا حدود ۱۱ درصد از کل فروش خودرو در ایالات متحده را به خود اختصاص داده است، بزرگترین بازار ایالتی است و بسیاری از ایالت‌ها از قوانین خودروهای سبز آن تقلید می‌کنند. کالیفرنیا قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ میزان فروش خودروهای برقی بدون آلایندگی را به ۶۱ درصد از کل خودروهای به فروش رفته برسد.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا امیدوار است ۵۰ درصد از کل فروش خودروهای جدید به اتومبیل‌های برقی اختصاص یابد، اما تاریخی را برای توقف تدریجی فروش خودروهای بنزینی معین نکرده است.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
سایت فولاد خوزستان، اصفهان و هرمزگان از دسترس خارج شد حمله سایبری به صنایع فولادی تایید شد
وبگردی