کد خبر: ۲۶۲۲۴
|
۱۷ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۲:۴۳

نوسازی صنعت گیاهان دارویی در اولویت قرار گرفت

حمایت از کشاورزان به عنوان حلقه اصلی کشت، تولید و فروش گیاهان دارویی می‌تواند به توسعه و حذف دست واسطه‌گران از این صنعت کمک کند.

به گزارش« نبض فناوری»به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، حمایت از کشاورزان به عنوان حلقه اصلی کشت، تولید و فروش گیاهان دارویی می‌تواند به توسعه و حذف دست واسطه‌گران از این صنعت کمک کند.

بر همین اساس با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نهادهای موثر در این حوزه، اقداماتی برای حمایت از کشاورزان برای فروش محصولات گیاهان دارویی برنامه ریزی‌های متعددی صورت گرفته است که از آن جمله می توان به حمایت از بیمه‌ گیاهان دارویی چون زعفران، زیره سبز و گل محمدی اشاره کرد.

همچنین پروژه هایی با عنوان طرح ملی جهش تولید در راستای توسعه گیاهان دارویی کشور، تولید نهاده تکثیری و بذر گیاهان دارویی کشور و اصلاح و نوسازی گیاهان دارویی کشور نیز در صورت تامین اعتبارات لازم اجرایی خواهد شد.

این اقدامات با هدف ارائه تضمین برای فروش محصولات گیاهان دارویی برای کشاورزان اجرایی خواهد شد تا فروش گیاهان دارویی و داروهای گیاهی سامان‌دهی شود. به طور مثال دفتر طرح ملی گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی حوزه تولید و فرآوری اولیه گیاهان دارویی برنامه ریزهای متعددی در راستای افزایش تولید گیاهان دارویی مبتنی بر قرارداد با تشکیل کمیته تولید گیاهان دارویی کشور انجام داده است که اتفاقا یکی از الزامات رونق تولید گیاهان دارویی نگاه ویژه به منابع و تجهیزات متناسب با کشت و فرآوری است.

ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با حمایت از اجرایی شدن این پروژه‌ها، به عنوان یکی از بازیگران این عرصه با نهادهای دیگر هم‌افزایی می‌کند.

ارسال نظرات
نوسانات جزئی بازار رمزارزها ادامه دارد؛ بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلاری
با پیشرفتی که توسط شرکت کانادایی حاصل شد؛ فقط ۵ سال تا رایانه کوانتومی تجاری فاصله داریم
بیم و امید در مورد ایمنی خودروهای خودران ربات‌ها راننده بهتری هستند یا انسان‌ها؟!
پیام سردار دولتخواه معاون فناوری اطلاعات وارتباطات فرماندهی انتظامی کشور به بهانه‌ی برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند ایران: مطالبات عمومی مردم برای برخط بودن پلیس از علل لزوم هوشمند سازی پلیس
بیانیه‌ی استارتاپ‌های فروش آنلاین بیمه در زمینه‌ی راه‌اندازی سامانه سوییچ بیمه مرکزی: جلوی فاجعه انحصار «سوییچ بیمه» را بگیرید
وبگردی