کد خبر: ۲۶۲۴۹
|
۱۸ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۵

کدام رمزارز صعودی است؟

در حال حاضر ارزش بیت‌کوین به بالای سطح ۳۹هزار دلار رسیده است؛ محبوب‌ترین و بزرگ‌ترین ارز رمزنگاری‌شده جهان، بیش از ۲ درصد بالاتر از ۳۹ هزار و ۲۵۵ دلار معامله می‌شود. ارزش این توکن از ابتدای سال ۲۰۲۲ تاکنون حدود ۱۶ درصد کاهش یافته و همچنان حدود ۳۰ درصد با رکورد بالای ۶۹ هزار دلاری که در نوامبر سال گذشته به ثبت رسانده بود، فاصله دارد.

به گزارش «نبض فناوری»، بیت‌کوین نیوز اعلام کرد، نوسانات اخیر در ارزهای رمزنگاری شده در بحبوحه فروش گسترده‌تر بازار و تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی به دلیل بحران ادامه‌دار روسیه و اوکراین ایجاد شده است. همچنین این نوسانات توسط سرمایه‌گذارانی رخ می‌دهد که سبدهای سهام (پرتفوی) خود را مجددا برای تصمیمات فدرال رزرو تنظیم می‌کنند. پیش‌بینی می‌شود که امسال نرخ‌ها به دلیل مبارزه با تورم فزاینده تا هفت برابر افزایش یابد.

اتر، سکه مرتبط با بلاک چین اتریوم و دومین ارز دیجیتال بزرگ، از نظر ارزش بازار بیش از ۳ درصد افزایش یافت و به ۲۶۲۰ دلار رسید. از سوی دیگر قیمت دوج‌کوین تقریبا ثابت در ۰.۱۱ دلار بود و شیبا اینو ۰.۷ درصد افزایش یافت.

سایر توکن‌های دیجیتالی نیز با سودهای جزئی در ۲۴ ساعت گذشته معامله شدند و ترا نیز حدود ۱۴ درصد جهش کرد و به ۹۰.۹ دلار رسید.

بر اساس گزارش رویترز، با امضای فرمان اجرایی جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات‌متحده در مورد ارزهای دیجیتال در این هفته اولین گام در جهت تنظیم نحوه معامله ارز دیجیتال برداشته خواهد شد. این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که مقامات دولت در هفته‌های اخیر نگرانی‌هایی را در مورد استفاده روسیه از ارزهای دیجیتال برای فرار از تاثیر تحریم‌ها در پاسخ به تهاجم به اوکراین مطرح کرده‌اند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱.۷۷ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۱۹ درصد بیشتر شده است.

در حال حاضر ۴۲.۴۰ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین است. بیت کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۷۹.۱۱ میلیارد دلار است که ۷.۳۳ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۱۳.۵۷ میلیارد دلار است که ۱۷.۱۵ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۶۶.۲۶ میلیارد دلار است که ۸۳.۷۵ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

به روز رسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۸ صبح به وقت شرقی) این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۴۰ هزار و ۶۰۵.۱۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۱۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۳۲ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۲ هزار و ۶۷۸.۸۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۲۹ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۹.۶۴ درصد کاهش

۳- بایننس کوین

قیمت: ۳۹۳.۸۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۱۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۲۹ درصد کاهش

۴- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۲ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش

۵- سولانا

قیمت: ۸۴.۵۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۸۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۵.۲۱ درصد کاهش

۶- کاردانو

قیمت: ۰.۸۱۶۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۶۲ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۴.۷۵ درصد کاهش

۷- ریپل

قیمت: ۰.۷۳۰۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۴۸ درصد کاهش

۸- پولکا دوت

قیمت: ۱۷.۳۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۰۹ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۸۷ درصد کاهش

۹ - یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۰ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۷ درصد افزایش

۱۰- دوج کوین

قیمت: ۰.۱۱۸۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۱.۶۰ درصد کاهش

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
نتایج نظرسنجی پلتفرم چندین در مسابقات کدنویسی شریف اعلام شد، اشتراک تجربه و مشاوره با حرفه‌ای‌ها، محبوب‌ترین شیوه توسعه فردی برنامه‌نویسان
وبگردی