کد خبر: ۲۶۳۰۵
|
۲۰ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۶:۳۰

فیسبوک و اینستاگرام انتشار محتوای خشونت آمیز علیه عوامل روسی را مجاز اعلام کردند

فیسبوک و اینستاگرام تغییر موقتی را در سیاست‌های خود ایجاد کرده‌اند که به کاربران برخی از کشورها اجازه می‌دهد تا محتوایی که معمولا ممنوع است مانند درخواست برای آسیب رساندن یا حتی مرگ سربازان یا سیاستمداران روسی را پست کنند.

به گزارش «نبض فناوری»، طبق گزارش رویترز، شبکه‌های اجتماعی متعلق به متا با ارسال ایمیل داخلی به ناظران خود اعلام کرد که فراخوان‌هایی برای مرگ «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه یا «الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاورس، تا زمانی که حاوی تهدید علیه دیگران یا «شاخص‌های باورپذیری» مانند مکان یا نحوه انجام آن نباشند، مجاز خواهند بود.

«اندی استون» سخنگوی متا در بیانیه‌ای توضیح می‌دهد:

«در نتیجه تهاجم روسیه به اوکراین، به طور موقت بیان‌های سیاسی که معمولا قوانین ما را نقض می‌کنند، مانند سخنان خشونت آمیزی از جمله «مرگ بر مهاجمان روسی» را مجاز کرده‌ایم. همچنان درخواست‌های معتبر خشونت علیه غیرنظامیان روسی مجاز نخواهند بود.»

فیسبوک
نیویورک تایمز در گزارش خود تایید کرد که این خط‌مشی برای کاربران برخی کشورها از جمله اوکراین، روسیه، لهستان، مجارستان و رومانی اعمال می‌شود.

به طور معمول، قوانین شبکه‌های اجتماعی حکم می‌کند که استفاده از غیرانسانی یا حمله به یک گروه خاص بر اساس هویت آن حذف شود. اما در ایمیل‌های ارسال شده برای ناظران توضیح داده شده که شرایط فعلی ایجاب می‌کند تا چنین پست‌هایی در کشورهای فهرست شده قابل خواندن باشند و به ناظران دستور داده شده که نسبت به حذف آن‌ها اقدامی انجام ندهند.

روسیه هنوز نسبت به این گزارش واکنشی نشان نداده و روسکماندزور یا دستگاه اجرایی خدمت فدرال نظارت بر ارتباطات، فناوری اطلاعات و رسانه‌های جمعی روسیه که اخیرا فیسبوک و توییتر را فیلتر کرد هنوز هیچ بیانیه‌ای درباره آن منتشر نکرده است.

از سویی دیگر، توییتر اخیرا دو توییت سفارت روسیه در بریتانیا را به دلیل «انکار اتفاقات خشونت آمیز» در جریان حمله روسیه به اوکراین حذف کرده است. سفارت روسیه در یکی از توییت‌ها، تصویر زن بارداری که در بیمارستان کودکان شهر بندری محاصره شده «ماریوپل» که اخیرا مورد بمباران هوایی قرار گرفت دیده می‌شد را یک «بلاگر زیبایی» اوکراینی معرفی کرد و ادعا کرد که این عکس تبلیغاتی است.

منبع:دیجیاتو

ارسال نظرات
نوسانات جزئی بازار رمزارزها ادامه دارد؛ بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلاری
با پیشرفتی که توسط شرکت کانادایی حاصل شد؛ فقط ۵ سال تا رایانه کوانتومی تجاری فاصله داریم
بیم و امید در مورد ایمنی خودروهای خودران ربات‌ها راننده بهتری هستند یا انسان‌ها؟!
پیام سردار دولتخواه معاون فناوری اطلاعات وارتباطات فرماندهی انتظامی کشور به بهانه‌ی برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند ایران: مطالبات عمومی مردم برای برخط بودن پلیس از علل لزوم هوشمند سازی پلیس
بیانیه‌ی استارتاپ‌های فروش آنلاین بیمه در زمینه‌ی راه‌اندازی سامانه سوییچ بیمه مرکزی: جلوی فاجعه انحصار «سوییچ بیمه» را بگیرید
وبگردی