کد خبر: ۲۶۳۹۵
|
۲۳ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۰

ویژگی برای کاربران اندروید که شاید پوتین خوشش نیاید

کاربران اندروید در اوکراین هشدارهای حمله هوایی را در تلفن های خود دریافت می کنند.

به گزارش «نبض فناوری»،  از آنجایی که ترافیک Google Maps در اوکراین و شهروندانی که در حال رانندگی (و حتی پیاده روی) از مرز به لهستان بودند، افزایش یافت، گوگل تصمیم گرفت برخی از ویژگی های خود را غیرفعال کند تا از استفاده از نقشه برای ردیابی حرکت افراد در داخل اوکراین جلوگیری کند.

گوگل معتقد است که داده‌های جمع‌سپاری شده و اطلاعات ترافیک می‌تواند توسط روس‌ها به عنوان اطلاعات مورد استفاده قرار گیرد گوگل یک ویژگی مهم را برای کاربران اندروید در این کشور جنگ زده اضافه کرده است. این شرکت اخیراً وبلاگی را که در اوایل ماه جاری منتشر کرده بود، به‌روزرسانی کرد و اقداماتی را که برای کمک به اوکراین انجام می‌داد فاش کرد و اشاره کرد که شروع به ارائه یک سیستم هشدار حمله هوایی سریع برای اندروید کرده است.

گوگل استفاده از برنامه‌های هشدار حمله هوایی شخص ثالث را در فروشگاه Play ترویج کرده است.

علاوه بر افزودن هشدارهای حمله هوایی بومی به اندروید در اوکراین، گوگل استفاده از برنامه‌های هشدار حمله هوایی شخص ثالث را در فروشگاه Play ترویج کرده است.

دولت اوکراین از گوگل خواسته تا این ویژگی را برای تکمیل سیستم خود کشور توسعه دهد. داده‌هایی که توسط گوگل برای هشدار به اوکراینی‌ها استفاده می‌شود که باید به سرعت یک نقطه امن را پیدا کنند، از هشدارهایی است که اوکراین خود ارائه می‌کند.

گوگل همچنین در اوایل هفته گذشته اعلام کرد که اکثر فعالیت‌های تجاری خود را در روسیه متوقف کرده است؛ با این حال، این شرکت اذعان می‌کند که سرویس‌های رایگانش از جمله جستجو، جی‌میل و یوتیوب هنوز در روسیه فعال هستند. گوگل اعلام کرده است که به نظارت دقیق تحولات ادامه خواهد داد.

گوگل همچنین به شرکت‌های کشورهای هم مرز با اوکراین این فرصت را می‌دهد تا اطلاعاتی را در مورد ارائه خدمات به پناهندگان اوکراینی در نمایه کسب‌وکار خود در Google Maps و Search درج کنند. شرکت‌های هتل‌داری در نمایه‌های تجاری خود پست می‌کنند که آیا به پناهندگان اوکراینی اقامت رایگان می‌دهند یا خیر؟

سایر شرکت‌های فناوری در حال کمک به برخی از اپراتورهای بزرگ ایالات متحده هستند که تماس‌ها و پیامک‌های رایگان به (و از مقصد) اوکراین را ارائه می‌دهند. UScellular به مشترکین خود اجازه می دهد تا از 31 مارس با اوکراین و از اوکراین تماس رایگان برقرار کنند.

اپل در اوایل ماه مارس اعلام کرد که فروش محصولات محبوب خود در روسیه از جمله آیفون، آی‌پد و مک را متوقف می‌کند، اگرچه ممکن است این موضوع بیشتر به کاهش سریع ارزش روبل و تحریم‌های اعمال شده بر سیستم مالی روسیه مربوط باشد. تیم کوک، مدیر عامل اپل نیز  با پوشیدن یک ژاکت آبی و یک بند اپل واچ زرد، از اوکراین حمایت کرد. (رنگ پرچم اوکراین آبی و زرد است)

ارسال نظرات
سایت فولاد خوزستان، اصفهان و هرمزگان از دسترس خارج شد حمله سایبری به صنایع فولادی تایید شد
نوسانات جزئی بازار رمزارزها ادامه دارد؛ بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلاری
وبگردی