کد خبر: ۲۶۴۱۷
|
۲۴ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۰

تصویب بسته حمایت از پروژه بزرگ فیبر نوری در هیئت دولت

وزیر ارتباطات گفت: وزارت ارتباطات به دنبال راه‌اندازی شبکه پرسرعت مبتنی بر فیبر نوری، در سراسر کشور و برای همه منازل و کسب‌و‌کارها است.

به گزارش« نبض فناوری» عیسی زارع پور وزیر ارتباطات در شبکه های اجتماعی نوشت: همان‌طور که قبلاً هم گفته‌ام وزارت ارتباطات به دنبال راه‌اندازی شبکه پرسرعت و با کیفیت ارتباطی، مبتنی بر فیبر نوری، در سراسر کشور و برای همه منازل و کسب‌و‌کارها است.

وزیر ارتباطات با اشاره به ضرورت توسعه زیرساخت‌های ارتباطی با محوریت FTTx یا همان «فیبر نوری نقاط» خاطر نشان کرد: انصافا کارهای بزرگی در این حوزه انجام شده است که نوید بخش آغاز پرقدرت این پروژه مهم در کشور است.

به گفته زارع پور برای تحقق این پروژه بزرگ ملی با مشارکت مجریان و تولید‌کنندگان داخلی، باید از آنها حمایت و زمینه‌های تشویق مشارکت آنها در این پروژه را فراهم کنیم.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه بزرگترین حمایت بازار‌سازی است گفت: وقتی نهضت فیبرکشی تا منازل و محل کسب‌و‌کارها راه بیفتد، خود به خود چرخ این صنعت به حرکت در خواهد آمد و بازار این صنعت توسعه خواهد یافت و تولیدکنندگان داخلی برای سرمایه‌گذاری و ورود فعال به این حوزه تشویق خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه دولت به عنوان مشوق، بسته حمایتی‌ای را پیش‌بینی کرده است که اولین بخش آن در هیات دولت مصوب شد افزود: بر اساس این مصوبه، به منظور تسهیل توسعه شبکه فیبرنوری منازل و کسب و کارها، در صورتیکه اپراتورهای ثابت در این پروژه سرمایه‌گذاری کنند، کل سهم دولت از درآمد پورتهای فیبرنوری راه اندازی شده، به عنوان مشوق در اختیار اپراتور قرار می گیرد.

به گفته وزیر ارتباطات شبکه پرسرعت و با کیفیت حق تک تک مردم عزیزمان در جای جای ایران اسلامی است و ما برای تحقق آن به صورت شبانه روزی در تلاشیم.

ارسال نظرات
یک مقام رگولاتوری آمریکا خواستار شد حذف اپلیکیشن تیک تاک از فروشگاه اپل و گوگل
سرپرست سازمان فاوای شهرداری تهران در برنامه سلام؛ صبح به‌خیر اپلیکیشن «تهران من» امروز در دسترس شهروندان قرار می‌گیرد
وبگردی