کد خبر: ۲۶۴۵۸
|
۲۵ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۱

واکنش مایکروسافت به نمایش تبلیغات در فایل اکسپلورر ویندوز 11؛ یک بنر آزمایشی بود

دیروز بود که خبری مبنی بر نمایش تبلیغات در فایل اکسپلورر ویندوز 11 منتشر شد و واکنش گسترده کاربران را در پی داشت. حالا مایکروسافت بیانیه‌ای کوتاه درباره این موضوع منتشر کرده و گفته با یک بنر آزمایشی روبه‌رو بودیم که قرار نبود به صورت خارجی منتشر شود، با این حال ردموندی‌ها اشاره‌ای به عدم نمایش تبلیغات در آینده نکرده‌اند.

به گزارش «نبض فناوری»، ماجرای تبلیغات در فایل اکسپلورر ویندوز از آن‌جایی شروع شد که یکی از کاربران پروژه ویندوز اینسایدر با نام «Florian» در توییتر اسکرین‌شاتی را منتشر کرد. همین کافی بود تا گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر ورود تبلیغات به ویندوز 11 آغاز شوند.

اخیرا بسیاری از کاربران این عمل مایکروسافت را مورد انتقاد قرار دادند. این هجمه عظیم از انتقادات در نهایت مدیر بلندپایه ویندوز را بر آن داشت تا به صورت رسمی واکنش خود را اعلام کند.

فایل اکسپلورر ویندوز 11 فعلا از تبلیغات در امان است

واکنش مایکروسافت به نمایش تبلیغات در فایل اکسپلورر ویندوز 11؛ یک بنر آزمایشی بود

مدیر ارشد ویندوز، «برندون لبلانک» طی مصاحبه‌ای جدید در رابطه با شک و شبهه‌های ورود تبلیغات به File Explorer ویندوز گفت:

«تصویری که از تبلیغات در File Explorer منتشر شده، مربوط به یک بنر آزمایشی بوده که برنامه‌ای برای انتشار آن به طور عمومی نداشتیم. هم اکنون این بنر خاموش است.»

به هر حال این صحبت‌های برندون لبلانک، تضمینی بر عدم نمایش تبلیغات در ویندوز طی سال‌های آینده نیست. بنابراین ممکن است این اتفاق بالأخره رخ دهد. جالب است بدانید مایکروسافت در سال 2017 نیز تبلیغات OneDrive را به فایل اکسپلورر ویندوز اضافه کرده بود.

درست است که می‌توان به سادگی این تبلیغات را نادیده گرفت. با این حال، ویندوز یک سیستم‌عامل تبلیغ محور به شمار نمی‌آید و این کار برای بسیاری از کاربران، ناامیدکننده محسوب می‌شود.

مایکروسافت تقریبا 10 سال مشغول آزمایش افزودن تبلیغات به ویندوز بوده، حتی پیش‌تر ویندوز 10 از وجود تبلیغات در صفحه قفل و منوهای پاپ‌آپ رنج می‌برد. حتی ویندوز 8 هم از این قاعده مستثنی نیست.

البته مایکروسافت تنها برندی نیست که محصولات خود را در سیستم‌عاملش تبلیغ می‌کند. اگر آیفون جدیدی بخرید، اپل آگهی‌های مربوط به اپ‌هایی مانند Apple Music را به شما نمایش می‌دهد. به نظر می‌رسد که برندها از این کار، پول خوبی به جیب می‌زنند.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
یک مقام رگولاتوری آمریکا خواستار شد حذف اپلیکیشن تیک تاک از فروشگاه اپل و گوگل
سرپرست سازمان فاوای شهرداری تهران در برنامه سلام؛ صبح به‌خیر اپلیکیشن «تهران من» امروز در دسترس شهروندان قرار می‌گیرد
وبگردی