کد خبر: ۲۶۵۴۱
|
۲۷ اسفند ۱۴۰۰ | ۲۰:۲۰

سرعت دانلود اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ۱۵ کشور بررسی شد

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک، توانسته سرعت دانلود خود را در ۱۵ کشور جهان به بالاترین سطح خود برساند. طبق گزارش اعلام شده توسط Ookla اپراتور Speedtest.net، سرعت دانلود اینترنت استارلینک، رکورد خود را به بیش از ۱۰۰ مگابیت در ثانیه رسانده است.

به گزارش« نبض فناوری» اسپیس ایکس با به‌روز‌رسانی خدمات ماهواره‌ای خود و ارائه پروژه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک، که در حوزه بهبود سرعت دانلود اینترنت تلاش می‌کند، قصد دارد اینترنت را با بیشترین سرعت ممکن و بدون کوچکترین اتلاف وقت و تاخیر، در دسترس همگان حتی مناطق محروم جهان بگذارد. البته که برای رسیدن به این هدف زمان زیادی لازم است و این مسیر یک شب طی نمی‌شود.

مقایسه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک با دیگر ارائه‌دهندگان اینترنت

پروژه استارلینک که بر یک صورت فلکی از مجموعه‌ای از ماهواره‌ها تشکیل شده است، تعداد این ماهواره‌ها برای این پروژه هم اکنون نزدیک به  2000 عدد می‌رسد. با این حال ، اسپیس ایکس به عنوان بزرگترین اپراتور ماهواره هدف خود را روی پرتاب ده‌ها هزار ماهواره دیگر به فضا را تعیین کرده است.

به گزارش Per Ookla با ارزیابی واریانس سرعت متوسط در مکان‌های مختلف سراسر ایالات متحده، سرعت دانلود اینترنت در فلوریدا جنوبی به 200 مگابیت در ثانیه می‌رسد، این در حالی است که در بخش‌های دیگر سرعت اینترنت، 65 مگابیت در ثانیه بوده است.

همچنین در بخش دیگری از ارزیابی Ookla، که در سه ماه پایانی 2021 صورت گرفته است، سرعت دانلود اینترنت ماهواره‌ای ارائه‌دهندگانی همچون Viasat و HughesNet که از معروف‌ترین سرویس‌های ماهواره محسوب می‌شوند، به ترتیب با سرعت 21 و 20 مگابیت در ثانیه عرضه می‌شود. در همین زمان سرعت دانلود اینترنت ماهواره‌ای استارلینک، 104 مگابیت بر ثانیه ثبت شده است که این می‌تواند واقعا بی‌نظیر باشد.

همچنین سرعت ثبت شده، 12.04 برای آپلود، استارلینک را در این مورد هم در مقایسه با دو سرویس ارائه دهنده اینترنت بی‌رقیب کرده است. این مقدار در کشور‌هایی مانند استرالیا به 141.55 مگابیت بر ثانیه هم می‌رسد.

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک

از نظر تاخیر اینترنت ماهواره‌ای، که می‌تواند در بیش‌تر مواقع به‌خصوص در تماس‌های ویدئویی، مشکل‌ساز باشد. اینترنت ماهواره‌ای استارلینک باز هم برتری خود را حفظ کرده و با نرخ تاخیر تنها در 40 میلی ثانیه، در مقابل نرخ تاخیر HughesNet با 725 و ویاست 627 میلی ثانیه، توانسته عملکرد فوق‌العاده‌ای ارائه دهد و همچنان در صدر لیست قرار بگیرد.

به طور کلی، اینترنت ماهواره‌ای استارلینک، عملکرد بسیار مثبتی داشته که این می‌تواند به دلیل افزایش تعداد ماهواره‌‌ها توسط اسپیس ایکس باشد.

منبع: تکراتو

 
 
ارسال نظرات
با وجود از بین رفتن نیم میلیارد شیبا؛ کاهش ۲۷ درصدی نرخ توکن سوزی شیبا اینو
تفاهم سازمان نصر و مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت؛ ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
وبگردی