کد خبر: ۲۶۵۴۵
|
۲۸ اسفند ۱۴۰۰ | ۰۹:۴۰

فروش گوشی‌های 5G با کمک آیفون برای اولین بار از گوشی‌های 4G پیشی گرفت

آمار فروش گوشی‌های هوشمند در دوران کنونی سر به فلک گذاشته و طبیعتا در چنین بازاری رقم فروش گوشی های 5G به شکل تصاعدی در حال افزایش است.

به گزارش« نبض فناوری» آمار فروش گوشی‌های هوشمند در دوران کنونی سر به فلک گذاشته و طبیعتا در چنین بازاری رقم فروش گوشی های 5G به شکل تصاعدی در حال افزایش است. به همین منظور طبق داده‌های ارائه شده، 51 درصد از گوشی‌های فروخته شده در ماه ژانویه از نسل پنجم شبکه ارتباطات پشتیبانی می‌کرده‌اند و فروش آن‌ها از گوشی‌هایی با شبکه 4G برای اولین بار بیشتر بوده است.

اپل همچنان پیشتاز بازار گوشی های 5G

طبق گزارش بلومبرگ، 51 درصد از گوشی‌های فروخته شده ماه ژانویه از شبکه 5G پشتیبانی می‌کنند که یک نقطه عطف بزرگ برای این بازار محسوب می‌شود. بنا بر تحقیقات وب‌سایت کانترپوینت، اپل با سهم 37 درصدی خود جایگاه اول بازار گوشی‌های 5G را تصاحب کرده و پس از آن سامسونگ با سهم 12 درصدی در حال تعقیب کوپرتینویی‌ها است.

شرکت‌های شیائومی و ویوو هرکدام با در اختیار داشتن 11 درصد از این بازار پشت سر سامسونگ حرکت می‌کنند و اوپو نیز با سهم 10 درصدی خود از بازار گوشی های 5G در جایگاه چهارم قرار دارد.

 
 
گوشی های 5G
 

با وجود شروعی نه چندان طوفانی، شبکه 5G در حال تبدیل شدن به روند اصلی محصولات بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده است. شرکت‌های AT&T، تی‌موبایل و ورایزن در تلاش هستند تا با ساخت آنتن‌های مخابراتی بیشتر پوشش 5G را گسترش دهند. بنابراین چندان تعجب برانگیز نیست که بسیاری از گوشی‌های جدید بازار با پشتیبانی از شبکه 5G وارد بازار می‌شوند.

نکته مهم دیگری که کانترپوینت در گزارش خود به آن اشاره می‌کند، این است که ضریب فروش گوشی‌های هوشمند 5G در ژانویه 2022 سرانجام برای اولین بار از تعداد گوشی‌های 4G فروخته شده در جهان پیشی گرفت. کشورهای چین، آمریکای شمالی و اروپای غربی بیشتری تاثیر در رشد بازار این گوشی‌ها را داشته‌اند و چین به تنهایی در ژانویه 84 درصد از فروش گوشی‌های 5G را به خود اختصاص داده است. آمریکای شمالی و اروپای غربی هم به ترتیب 73 و 76 درصد از این فروش را در دست داشته‌اند.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظرات
تفاهم نامه همکاری بنیاد رودکی و تلویزیون اینترنتی آرپا امضا شد؛ تفاهم‌ نامه همکاری بنیاد فرهنگی هنری رودکی و تلویزیون اینترنتی آرپا به امضا رسید.
در آخرین گزارش درآمد «تجارت الکترونیک پارسیان» در کدال، رشد ۶ درصدی درآمد «رتاپ» در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲
از سوی دبیر انجمن واردکنندگان تلفن همراه عنوان شد یک پیشنهاد برای رفع بلاتکلیفی آیفون ۱۴
وبگردی