کد خبر: ۲۶۵۵۷
|
۲۸ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۰
به دلایل امنیتی؛

ایتالیا استفاده از ضد ویروس‌های روسی را ممنوع می‌کند

دولت ایتالیا قصد دارد استفاده از نرم افزارهای ضد ویروس تولید شده در روسیه را در بخش دولتی ممنوع کند، زیرا مدعی است ممکن است این نرم افزارها برای هک وب سایت‌ها به کار روند.

به گزارش« نبض فناوری» به نقل از رویترز، فرانکو گابریلی، معاون وزیر امنیت ایتالیا روز سه‌شنبه به سنای این کشور گفت که دولت در حال کار بر روی قوانینی است تا به نهادهای دولتی اجازه دهد استفاده از نرم‌افزار ضدویروس شرکت کسپرسکی مستقر در روسیه را متوقف کنند.

بر اساس تصمیم دولت ایتالیا قوانین جدید به ادارات دولتی این امکان را می‌دهد که همه نرم‌افزارهایی را که بالقوه خطرناک تلقی می‌شوند، بدون نگرانی از مجازات جایگزین کنند. این مقررات احتمالاً در اوایل این هفته تصویب می‌شود.

دفتر شرکت کسپراسکای در ایتالیا اعلام کرد وضعیت موجود را با "نگرانی فراوان" زیر نظر دارد و به ویژه نگران کارکنان خود است و هشدار داد که آنها در خطر رنج بردن از تصمیماتی هستند که به جای مسائل فنی مبتنی بر نگرش‌های ژئوپلیتیک است.

کسپرسکی در ایمیلی به رویترز گفت: ما امیدواریم که این نگرش منجر به اجرای قوانین غیرآزادیخواهانه ای نشود که در درجه اول بر شرکای ایتالیایی، خانواده‌ها و شهروندان ما تأثیر می‌گذارد. کسپرسکی افزود که این یک شرکت خصوصی است که هیچ ارتباطی با دولت روسیه ندارد.

آژانس امنیت سایبری دولتی ایتالیا روز سه شنبه اعلام کرد هیچ مدرکی وجود ندارد که ثابت کند محصولات ارائه‌شده توسط شرکت‌های مرتبط با روسیه از زمان حمله به اوکراین به این سو مشکلات امنیتی ایجاد کرده باشند. با این حال، آژانس مذکور هشدار داد خطرات یادشده باید در بحبوحه درگیری‌های فزاینده مورد ارزیابی مجدد قرار گیرند.

منبع: مهر

ارسال نظرات
با وجود از بین رفتن نیم میلیارد شیبا؛ کاهش ۲۷ درصدی نرخ توکن سوزی شیبا اینو
وبگردی