کد خبر: ۲۶۵۶۷
|
۲۸ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۹:۱۰
معاون وزیر ارتباطات:

زیرساخت مقرراتی برای توسعه شبکه فیبرنوری فراهم شد

معاون وزیر ارتباطات گفت: زیرساخت مناسب مقرراتی برای اجرای نقشه راه ۳ ساله توسعه شبکه دسترسی مبتنی بر فیبر نوری فراهم شده است.

به گزارش« نبض فناوری» به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، صادق عباسی شاه‌کوه در پیامی به مناسبت آغاز سال نو اظهار داشت: روزهای پایانی سال ۱۴۰۰ در گذر است. سالی که با نگاهی به تجربیات آموخته شده از چالش شیوع ویروس کرونا، در نیمه دوم آن، خانواده بزرگ ارتباطات کشور مهیای پایه‌ریزی بنیان‌های محکم دیگری برای توسعه ارتباطات کشور شد. بنیانی که ذات تغییرپذیر تکنولوژی و در هم تنیدگی ارتباطات و فناوری اطلاعات با زندگی روزمره مردم لزوم آن را بیش از پیش گوشزد می‌کرد.

وی ادامه داد: ضرورتی که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور را بر آن داشت توسعه زیرساخت‌های ارتباطی ثابت، پر سرعت و با کیفیت مبتنی بر فیبر نوری (FTTx) و ارتقا کیفیت ارتباطات سیار با تاکید بر فناوری‌های نوین را به عنوان اصلی‌ترین اولویت‌های رگولاتوری قلمداد کند تا به واسطه تحقق آنها، متناسب با تحولات جهانی، ظرفیت‌های کشور در بخش ICT افزایش یافته و مردم شریف کشورمان، خدمات با کیفیت دریافت کنند.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ادامه داد: رگولاتوری، پیش از آغاز سال جدید، در تعامل با فعالان بخش‌های مختلف حوزه ICT، در قالب تدوین و تصویب مقررات مناسب، ریل‌های مسیر پیش رو برای دستیابی به این اولویت‌ها را ساخته است. به همین واسطه اکنون زیرساخت مناسب مقرراتی برای اجرای نقشه راه سه ساله توسعه شبکه دسترسی مبتنی بر فیبر نوری فراهم شده و از سوی دیگر با همراهی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، بندهای مالی حمایتی در قانون بودجه سال آینده کشور پیش‌بینی شده است.

عباسی شاه‌کوه خاطرنشان کرد: همزمان با آغاز سال جدید، حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش‌های زیرساختی، اپراتوری، صنایع مرتبط با این حوزه و … عرصه فراخی برای فعالیت دارد و نیازمند این است که بازیگران این حوزه، بار دیگر با همت، تلاش جدی، مشارکت همه جانبه و عزمی راسخ پا به میدان گذاشته و دستاوردی نو را در تقویم ارتباطات کشور به ثبت برساند.

معاون وزیر ارتباطات افزود: فرصت را مغتنم شمرده در آستانه سال نو، از همراهی تمامی همکارانم در خانواده بزرگ ارتباطات کشور قدردانی می‌کنم و امیدوارم در سال جدید در سایه الطاف پروردگار متعال، در کنار یکدیگر توفیق خدمت‌رسانی به مردم شریف ایران زمین، نصیبمان شود.

ارسال نظرات
نوسانات جزئی بازار رمزارزها ادامه دارد؛ بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلاری
با پیشرفتی که توسط شرکت کانادایی حاصل شد؛ فقط ۵ سال تا رایانه کوانتومی تجاری فاصله داریم
بیم و امید در مورد ایمنی خودروهای خودران ربات‌ها راننده بهتری هستند یا انسان‌ها؟!
پیام سردار دولتخواه معاون فناوری اطلاعات وارتباطات فرماندهی انتظامی کشور به بهانه‌ی برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند ایران: مطالبات عمومی مردم برای برخط بودن پلیس از علل لزوم هوشمند سازی پلیس
بیانیه‌ی استارتاپ‌های فروش آنلاین بیمه در زمینه‌ی راه‌اندازی سامانه سوییچ بیمه مرکزی: جلوی فاجعه انحصار «سوییچ بیمه» را بگیرید
وبگردی