کد خبر: ۲۷۴۳۷
|
۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ | ۱۶:۴۰

ورود مارک زاکربرگ به روسیه ممنوع شد

مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیس بوک و مدیرعامل شرکت مِتاپلتفرمز، هدف ممنوعیت سفر به روسیه قرار گرفت.

به گزارش «نبض فناوری»، روسیه ورود مارک زاکربرگ و ۲۸ مقام آمریکایی برجسته به این کشور را ممنوع کرد. این تحریم ها به تلافی تحریم‌های غربی علیه روسیه بر سر حمله نظامی به اوکراین اعلام شدند.

ممنوعیت سفر روسیه، مقامات بلندپایه پنتاگون، مدیران تجاری آمریکایی و خبرنگاران شامل کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا، رایان روسلانسکی، مدیرعامل شبکه اجتماعی حرفه ای لینکیدن و جورج استفانوپولوس، خبرنگار شبکه ای بی سی را دربرمی‌گیرد.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد این افراد تا زمان نامعلوم اجازه سفر به روسیه را نخواهند داشت و آنها را به عنوان افرادی توصیف کرد که برنامه روسیه هراسی را در آمریکا شکل داده‌اند.

این تحریم ها بجز ممنوعیت سفر، بعید است تاثیر قابل توجهی روی زاکربرگ یا افراد دیگر حاضر در این لیست داشته باشند. این فهرست شامل نام مدیرانی نظیر پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر و سوندار پیچای، مدیرعامل گوگل نبود، در حالی که توییتر و یوتیوب گوگل، با جدیت به مقابله با انتشار اطلاعات روسیه پرداخته‌اند که آنها را نادرست قلمداد می کنند.

روسیه ماه گذشته جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا را تحریم کرد و سپس یک دور تحریم علیه ۳۹۸ نماینده کنگره آمریکا اعلام کرد.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، روسیه پیش‌تر پلتفرم‌های فیس بوک و اینستاگرام زاکربرگ را فیلتر کرده و آنها را سازمان های افراطی خوانده بود. لینکدین از سال ۲۰۱۷ در روسیه مسدود شده است.

منبع/ ایسنا 

ارسال نظرات
با وجود از بین رفتن نیم میلیارد شیبا؛ کاهش ۲۷ درصدی نرخ توکن سوزی شیبا اینو
تفاهم سازمان نصر و مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت؛ ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
وبگردی