کد خبر: ۲۷۴۸۰
|
۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ | ۱۰:۲۰

دعوت فناوران به چالش ساخت جدیدترین ابزار تصویربرداری از دستگاه گوارش

به منظور کاهش درد ناشی از انجام آندوسکوپی و انجام تصویربرداری دقیق‌تر از دستگاه‌ گوارش چالش نوآوری در زمینه طراحی و ساخت کپسول آندوسکوپی به عنوان ابزار نوین در این حوزه برگزار می‌شود.

به گزارش «نبض فناوری»، دستگاه‌­های آندوسکوپی و کولونوسکوپی از مهم‌ترین تجهیزات پزشکی برای بررسی بیماری‌های گوارشی است که با عکسبرداری از بخش‌های داخلی بدن امکان بررسی دستگاه گوارشی را برای پزشکان فراهم می‌­کند؛ ولی به دلیل رنج و ناراحتی که برای بیمار در طی این عمل ایجاد می­‌شود و همچنین عدم امکان بررسی روده کوچک توسط این دو دستگاه، درمانگران در جستجوی راهکارهای نوین و کم آسیب برای رفع این موضوع هستند.

کپسول آندوسکوپی تجهیز جدیدی است که با استفاده راحت و بدون درد از آن، این امکان فراهم می‌شود تا عکسبرداری از ابتدا تا انتهای دستگاه گوارش انجام شود. این تجهیز با طراحی متناسب از نظر ساختاری برای مقاومت در فضاهای اسیدی و بازی قسمت‌های مختلف دستگاه گوارش و همچنین عکسبرداری دقیق از هر نقطه و ویرایش آن و ارسال به گیرنده، جایگزین مناسبی برای روش‌های مذکور به حساب می‌آید.

بر این اساس شبکه تبادل فناوری و نوآوری با همکاری یکی از شتاب‌دهنده‌ها چالش توسعه کپسول آندوسکوپی را برگزار می‌کند و علاقه‌مندان برای شرکت در این رویداد می‌توانند تا ۱۷ اردیبهشت ماه در این چالش نوآوری شرکت کنند.

هدف اصلی این چالش ساخت کپسول آندوسکوپی، گیرنده‌ آن و برنامه لازم بر روی سیستم است تا بتواند با پردازش مناسب تصاویر تهیه شده توسط کپسول اطلاعات مورد نیاز برای تشخیص بیماری‌های دستگاه گوارش را تهیه کند.

در پایان مرحله اول طرح‌های دریافتی در کمیته داوران ارزیابی شده و در نهایت، شرکت‌کنندگان برتر (اعم از فرد یا گروه) جهت ساخت نمونه آزمایشگاهی از طرح خود وارد مرحله دوم چالش خواهند شد.

ستاد نانو اعلام کرد، برگزیدگان مرحله نخست، چهار ماه فرصت خواهند داشت تا ضمن تکمیل مستندات فنی و اقتصادی طرح خود، ‌یک نمونه آزمایشگاهی مطابق با طرح اولیه خود را طی مرحله دوم ارائه کنند. در پایان مرحله دوم نیز جهت انتخاب طرح برتر، مستندات فنی و اقتصادی و نیز نمونه‌ آزمایشگاهی ارائه شده از سوی هر شرکت‌کننده توسط هیات داوران ارزیابی و برنده نهایی معرفی می‌شود.

تیم‌های فناور توانمند و متخصص حاضر در این رویداد از حمایت‌های نقدی و غیرنقدی شبکه تبادل فناوری و نوآوری و همچنین تعهد به حمایت و سرمایه‌گذاری به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان به صورت سرمایه بذری به تیم برگزیده و تعداد قابل توجهی از خدمات شتاب‌دهی توسط شتاب‌دهنده برخوردار می‌شوند تا محصول خود را پس از تولید نمونه اولیه و اخذ مجوزها، تجاری‌ سازی کنند.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
با وجود از بین رفتن نیم میلیارد شیبا؛ کاهش ۲۷ درصدی نرخ توکن سوزی شیبا اینو
وبگردی