کد خبر: ۲۷۴۹۹
|
۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ | ۱۹:۱۰

افزایش خرید خودروهای برقی علیرغم قیمت بالای باتری

امسال، علیرغم افزایش قیمت باتری های لیتیومی، مردم در سراسر جهان برای خرید خودروهای برقی صف می کشند و به این محصولات نوظهور علاقه نشان می دهند.

به گزارش «نبض فناوری»، وی او ای اعلام کرد، تقاضا برای خرید وسایل نقلیه الکتریکی، علیرغم افزایش میانگین هزینه ساخت باتری‌های لیتیومی از 105 دلار در سال گذشته به 160 دلار در هر کیلووات ساعت در سه ماهه اول سال 2022 ، همچنان بالا بوده است. این هزینه ها به دلیل مشکلات عرضه، تحریم فلزات ساخت روسیه و گمانه زنی منفی سرمایه گذاران افزایش یافت.

برای خودروی کوچک‌تری مانند Hongguang Mini، پرفروش‌ترین خودروی برقی در چین، هزینه باتری بالاتر تقریباً 1500 دلار، معادل 30 درصد به قیمت تمام شده این محصول اضافه کرده است.

علت این مساله آن است که هزینه های بنزین و سوخت دیزل نیز از زمان حمله روسیه به اوکراین افزایش یافته است و کارشناسان خاطرنشان کرده اند که نگرانی های زیست محیطی نیز خریداران بیشتری را مجبور به انتخاب خودروهای برقی می کند.

در عین حال سازندگان خودروهای برقی، با افزایش قیمت تولیدات خود، هزینه‌های بیشتری را به مصرف‌کنندگان منتقل کرده‌اند.اما خریداران خودروهای برقی تاکنون از سرعت خرید خود کاسته نشده اند. بر اساس بررسی های وب سایت EV-volumes.com فروش جهانی خودروهای برقی در سه ماهه اول سال جاری میلادی نزدیک به 120 درصد افزایش یافته است.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
با وجود از بین رفتن نیم میلیارد شیبا؛ کاهش ۲۷ درصدی نرخ توکن سوزی شیبا اینو
وبگردی