کد خبر: ۲۷۵۰۳
|
۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ | ۱۱:۰۰

درآمد 17میلیارد دلاری از اپل

شرکت صنایع نیمه‌رسانای تایوان یا به اختصار تی‌اس‌ام‌سی تنها در سال 2022 از اپل مبلغ 17میلیارد دلار درآمد کسب خواهد کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، همانطور که بسیاری از شما می دانید، تی‌اس‌ام‌سی بزرگترین شرکت صنایع نیمه‌رسانا مستقل در جهان و بزرگترین مشتری این شرکت، اپل است. امروز، DigiTimes گزارش می‌دهد که TSMC تراشه‌هایی به ارزش 17.07 میلیارد دلار را در سال 2022 به اپل ارسال خواهد کرد. این افزایش 23 درصدی نسبت به سال 2021 است.

قرار است ارسال سفارش های جدید به اپل در نیمه اول ژوئن آغاز شود. یکی از تراشه های ارائه شده می تواند A16 Bionic باشد که با برخی از سری های آینده آیفون 14، به ویژه مدل های Pro استفاده می شود.

شاید به یاد داشته باشید که مینگ چی کو، تحلیلگر معتبر اپل، ماه گذشته گفت که تنها آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس می توانند از چیپست جدید 4 نانومتری A16 Bionic استفاده کنند.

TSMC اخیراً اعلام کرده است که از سال آینده شروع به ارسال تراشه‌های 3 نانومتری به مصرف‌کنندگان می‌کند و تراشه‌های 2 نانومتری در سال 2026 عرضه می‌شوند.

TSMC تراشه طراحی نمی کند. آنها طرح های تولید شده توسط شرکت های دیگر مانند اپل را می گیرند و تراشه ها را می سازند. موریس چانگ، بنیانگذار TSMC گفت که ایالات متحده بهترین طراحان تراشه را در جهان دارد. علاوه بر اپل، سایر شرکت‌های فناوری برجسته که مشتریان TSMC هستند عبارتند از کوالکام، اینتل، انویدیا و AMD.

برای سه ماهه اول سال 2022، TSMC  مبلغ 491.08 میلیارد دلار درآمد با 202.73 میلیارد دلار درآمد خالص گزارش کرد. حاشیه سود به 41.3 درصد رسید.

ارسال نظرات
برای ترمیم ساختارهای کوچک؛ ربات کوچکتر از حشره ساخته شد!
وبگردی