کد خبر: ۲۷۵۳۲
|
۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ | ۱۱:۰۰

گوگل اولین نسخه بتای عمومی اندروید 13 را منتشر کرد

اولین نسخه بتای عمومی اندروید 13 منتشر شده و اکنون آماده نصب به عنوان یک به‌روزرسانی است.

به گزارش «نبض فناوری»،  گوگل می‌گوید اولین نسخه بتا تنها با پیکسل 4 و سایر مدل‌های پیکسلی که پس از آن راه‌اندازی شدند سازگار است، که شامل پرچم‌داران و همچنین مدل‌های مقرون‌به‌صرفه «A» می‌شود.

اولین نسخه بتا عمومی اندروید 13 با یک کاربر و چند به‌روزرسانی توسعه‌دهنده ارائه می‌شود. تنها ویژگی جدیدی که کاربران باید به آن اهمیت دهند، یک سیستم مجوزگیری دقیق تر برای برنامه ها است. یک برنامه دیگر برای دسترسی به فایل‌های ذخیره‌شده محلی، مجوز کلی نمی‌خواهد. در عوض، فقط به فایل‌هایی دسترسی پیدا می‌کند که با عملکرد آن مرتبط هستند.

Android 13 دسترسی فایل ها را بین صدا، ویدیو و عکس تقسیم می کند تا به برنامه ها دسترسی به فضای ذخیره سازی داده شود. به عنوان مثال، یک برنامه میکس موسیقی فقط درخواست دسترسی به فایل های صوتی ذخیره شده در تلفن را می دهد(و نه تصاویر یا ویدیوها). این ویژگی ممکن است بصری به نظر نرسد، اما پیامدهای حریم خصوصی معناداری دارد. 

با این حال، چند ویژگی پنهان وجود دارد که در پست وبلاگ Google مستند نشده است. به عنوان مثال، Android 13 Beta 1 به کاربران اجازه می‌دهد به صورت دستی وضوح صفحه نمایش را بین QHD+ و FHD+ در تلفن‌های سازگار تنظیم کنند. تغییر دهنده پروفایل کاربر اکنون دارای یک رابط کاربری تمام صفحه است، در حالی که نوار وظیفه دارای یک ردیف اختصاصی برای پیش بینی ها است. این به روز رسانی همچنین یک نماد اختصاصی برای حالت لرزش در نوار وضعیت اضافه می کند. یک تغییر رابط کاربری جالب در پخش کننده رسانه انجام شده، که اکنون نوار پیشرفت را به عنوان یک شکل موج خمیده برای بخش رسانه نشان می دهد، در حالی که بقیه به صورت یک خط مستقیم ظاهر می شود.

اگر اتفاقاً صاحب یک گوشی هوشمند پیکسل سازگار هستید و می‌خواهید تجربه Android 13 را امتحان کنید، به صفحه رسمی ثبت‌نام بروید و تلفن خود را ثبت نام کنید. پس از ثبت نام، Android 13 Beta 1 برای دانلود به‌عنوان یک به‌روزرسانی در دسترس خواهد بود. 

گوگل همچنین فایل‌های Generic System Images (GSI) را برای اندروید 13 منتشر کرده است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد اولین نسخه بتای عمومی اندروید 13 را روی گوشی‌های غیر پیکسل نصب کنند. فایل‌های GSI دارای اعتبار Pixel هستند و می‌توانند روی تلفن‌هایی که Project Treble را پشتیبانی می‌کنند نصب شوند. 

آخرین گزینه برای تجربه اولین نسخه بتا عمومی اندروید 13 از طریق شبیه ساز اندروید در اندروید استودیو است. 

ارسال نظرات
برای ترمیم ساختارهای کوچک؛ ربات کوچکتر از حشره ساخته شد!
وبگردی