کد خبر: ۲۷۶۳۳
|
۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ | ۱۵:۳۰

آیا گوشی من هک شده است؟

اینها نشانه هایی هستند که نشان می دهد گوشی شما ممکن است به بدافزار آلوده شده باشد.

به گزارش «نبض فناوری»، برخی نشانه‌ها وجود دارد که به شما نشان دهد که مهاجمان بدافزار را از طریق یک «برنامه آلوده» به گوشی شما تزریق کرده‌اند.

اولین علامت کاهش عملکرد گوشی شما است. اگر بارگذاری برنامه ها خیلی طول می کشد یا به طور تصادفی خراب می شوند، ممکن است گوشی شما هک شده باشد.

 یکی دیگر از نشانه ها این است که باتری گوشی شما خیلی سریع خالی می شود.  زیرا برنامه آلوده باید از جایی برق بگیرد.

در همین راستا، اگر برنامه داده نامحدودی ندارید و متوجه شدید که در اوایل ماه جاری از حد معمول داده‌هایتان کم شده، می‌تواند نتیجه بدافزاری که گوشی شما در حال اجرا است باشد که شما از آن اطلاعی ندارید.

آیا تعداد زیادی پاپ آپ روی صفحه نمایش گوشی خود می بینید؟ احتمالا که گوشی شما توسط ابزارهای تبلیغاتی مزاحم آلوده شده است.

در حالی که دلایل دیگری به جز بدافزار برای داغ شدن بیش از حد گوشی شما وجود دارد، اما می تواند نشانه آلوده بودن گوشی شما باشد.

هنگامی که یک اسکن را اجرا می کنید، برنامه آنتی ویروس می تواند به شما پیشنهادهایی بدهد که باید دنبال کنید. توصیه می کند یک برنامه خاص را حذف کنید، این کار را فورا انجام دهید حتی اگر ترجیح می دهید از شر آن خلاص نشوید.

مطمئن شوید که از فایل‌ها و داده‌هایی که می‌خواهید نگه دارید، نسخه پشتیبان تهیه کرده و گوشی خود را پاک کنید. امیدواریم مجبور نباشید به این کار متوسل شوید. اما هک شدن تلفن شما یک مشکل بسیار جدی است که می تواند منجر به پاک شدن حساب بانکی توسط یک مجرم شود.

برچسب ها: هک گوشی بدافزار
ارسال نظرات
با وجود از بین رفتن نیم میلیارد شیبا؛ کاهش ۲۷ درصدی نرخ توکن سوزی شیبا اینو
تفاهم سازمان نصر و مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت؛ ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
وبگردی