کد خبر: ۲۷۶۴۶
|
۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ | ۰۹:۴۴
با هدف حل چالش های صنعت به کمک کارآفرینان و فناوران داخلی؛

اینوتکس ۲۰۲۲ میزبان برگزاری ۴ رویداد تخصصی ریورس پیچ خواهد بود

همزمان با برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس ۲۰۲۲) در پارک فناوری پردیس، ۴ رویداد تخصصی ریورس پیچ در حوزه‌های هلال احمر، صنایع معدنی و سنگ آهن، صنعت نفت و صنعت مواد غذایی برگزار می‌شود.

به گزارش نبض فناوری، در این رویداد قرار است صنعت‌گران و شرکت‌های مختلف به بیان نیاز‌های خود بپردازند و در میان حاضرین نیز از شرکت‌های فناور و کسانی که توانایی پاسخ دادن به این نیاز‌ها را دارند، راه‌حل‌های خود را متناسب با نیاز مطرح شده ارائه خواهند داد.

ارائه نیاز‌های فناورانه هلال احمر ایران
نخستین رویداد تخصصی ریورس پیچ با مو ضوع «ارائه نیاز‌های فناورانه هلال احمر» برگزار می‌شود. این رویداد در راستای تحقق اهداف کشور در سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین، در زمینه ایجاد یک ارتباط قوی و پایدار بین بخش‌های مختلف صنعت و زیست‌بوم نوآوری کشور است. در این راستا باتوجه به توافق صورت‌گرفته با جمعیت هلال احمر، به‌عنوان یک سازمان بزرگ با زیرمجموعه‌های مختلف دارای نیاز فناورانه، ارائه خواهد شد.
پس از هماهنگی‌های صورت‌گرفته با «شرکت دانش‌بنیان کاریزاعتماد»، کارگزار فن‌بازار ملی ایران، نیاز‌های جمعیت هلال احمر ایران در حوزه‌های امداد و نجات، دارو و درمان و تجهیزات پزشکی احصا شده و قرار است روز سه‌شنبه مورخ ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ راس ساعت ۱۰ صبح، در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ ارائه شود. پس از ارائه نیازها، برگزاری جلسات B۲B برای بررسی توانمندی‌ها و انتخاب فناوران برای انجام مذاکرات نهایی صورت خواهد پذیرفت.
شرکت‌های فناور و علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد می‌توانند با کارگزار برگزاری این رویداد از طریق شماره تلفن ۰۹۰۵۶۲۲۵۱۶۴ در ارتباط باشند.

اینوتکس ۲۰۲۲ میزبان برگزاری ۴ رویداد تخصصی ریورس پیچ خواهد بود

ارائه نیاز‌های فناورانه صنعت نفت
صنعت نفت ایران با صد و یازده سال سابقه، تقریبا عمری برابر با عمر تولید صنعتی نفت در جهان دارد. با این وجود، صنعت نفت در کشور ما به لحاظ اقتصادی و فنی برای همگامی با پیشگامان این حوزه در جهان نیاز به رویکردی جدید و طرحی نو دارد. توجه به بازار بالقوه بزرگی که در برابر شرکت‌های فعال در صنعت نفت ایران است، ضرورت توجه به توانمندسازی و کمک به ورود شرکت‌های جوان ایرانی به این حوزه را دو چندان می‌کند. چرا که استفاده از فناوری و نوآوری شرکت‌های نوپا در این صنعت باعث افزایش سرعت و پیشرفت آن خواهد شد و در صورت عدم بروزرسانی این صنعت بزرگ، کشور همیشه باید وابسته و دنباله‌رو شرکت‌های خارجی باشد. از این رو، این طرح و رویکرد نو در مدیریت کلان صنعت نفت و به خصوص درباره نوآوری طی چند سال گذشته مورد توجه ویژه قرار گرفته است.
در این راستا مرکز نوآوری انرژیک رویداد “Energic Call For Solution” را در روز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت، شروع ساعت ۱۰ برگزار خواهد کرد. این رویداد در حاشیه یازدهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اینوتکس و در راستای ارائه نیاز‌ها و چالش‌های فناورانه گروه گسترش انرژی پاسارگاد و شرکت انرژی دانا با هدف حل چالش‌های صنعت به وسیله کارآفرینان و فناوران داخلی، برگزار می‌شود.
در این رویداد شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور فرصت این را خواهند داشت تا راهکار‌های فناورانه خود را مطرح کنند و در مسیر رشد قرار گیرند. شرکت‌های بزرگ استعداد، توانایی و تفکر خلاق نوآفرینان را به کار می‌گیرند تا راه حل مناسب برای چالش‌های فناورانه خود بیایند.
مدیران ارشد این شرکت‌ها در این رویداد نیاز‌ها و چالش‌های فناورانه خود را در مقابل شرکت‌های دانش‌بنیان و نوآور، واحد‌ها و تیم‌های فناور، استارت‌آپ‌ها، نخبگان و اساتید دانشگاهی علاقه‌مند ارائه خواهند کرد. این مسأله‌ها از دل فرآیند‌ها و عملیات روزمره شرکت‌ها استخراج می‌شوند و در نتیجه، راه‌حل آن‌ها برای شرکت‌ها بسیار ارزشمند خواهد بود و شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری که برای این مسأله‌ها راه‌حل ارائه بدهند می‌توانند اطمینان داشته باشند که مشتری مناسبی برای محصول‌شان وجود خواهد داشت.
مخاطبان بعد از این رویداد فرصتی خواهند داشت تا مناسب‌ترین راهکار را برای حل چالش فناورانه آن شرکت‌ها ارائه دهند و فرایند بهم رسانی توسط مرکز نوآوری انرژیک انجام خواهد شد.
در پایان ارائه طرح‌های پیشنهادی، کمیته داوری تخصصی شرکت دانش‌بنیان و فناور و راهکار برتر را جهت انعقاد قرارداد انتخاب خواهد کرد.

ارائه نیاز‌های فناورانه شرکت سنگ آهن مرکزی
با هدف اعلام و معرفی نیاز‌ها و چالش‌های فناورانه شرکت سنگ آهن مرکزی ایران و دریافت راهکار برون رفت از آن توسط فناوران، متخصصان و پژوهشگران کشور، رویداد ملی "معرفی نیاز‌های شرکت سنگ آهن مرکزی ایران" همزمان با برگزاری نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ساعت ۱۰ صبح در محل پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود.
در این رویداد نیاز‌ها و چالش‌های فناورانه شرکت سنگ آهن مرکزی در حوزه‌های مختلف توسط نمایندگان آن ارائه و معرفی خواهد شد و فناوران و متخصصانی که قادر به رفع و یا ارائه راهکار باشند، در قالب نشست‌های B۲B با نمایندگان شرکت سنگ آهن مرکزی به مذاکره خواهند پرداخت.
رویداد ریورس پیچ شرکت سنگ آهن مرکزی ایران به همت شبکه فن بازار ملی ایران، شرکت سنگ آهن مرکزی ایران و توسط شرکت راهکار تجارت پویا سورنا (فن بازار منطقه‌ای یزد) برگزار می‌شود.

ارائه نیاز‌های فناورانه صنعت مواد غذایی
در سال‌های اخیر شاهد حضور شرکت‌ها و برند‌های مطرح کشور در رویداد‌های مختلف نوآوری و فناوری بوده ایم. امسال هم در یازدهمین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری (اینوتکس ۲۰۲۲)، شبکه ملی فن بازار و شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین با همکاری شرکت مهرام با هدف حمایت از شرکت‌های نوپا و استارتاپ‌ها و به جمع آوری و ارائه نیاز‌های فناورانه صنعت غذایی اقدام کرده است.
این رویداد روز پنج‌شنبه ۲۲ اردیبهشت ساعت ۱۴ در پارک فناوری پردیس برگزار خواهد شد و در آن با تکیه بر توان داخلی و ظرفیت شرکت‌های فناور و دانش بنیا، به رفع نیاز‌های احصاء شده کمک خواهد شد.

ارسال نظرات
با وجود از بین رفتن نیم میلیارد شیبا؛ کاهش ۲۷ درصدی نرخ توکن سوزی شیبا اینو
تفاهم سازمان نصر و مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت؛ ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
وبگردی