کد خبر: ۲۷۶۵۳
|
۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ | ۱۱:۱۹

سخت شدن شرایط کار برای کارکنان آمازون

آمازون به سیاست مرخصی با حقوق کارگران با تست کووید-19 مثبت پایان می دهد.

به گزارش «نبض فناوری»،بر اساس گزارش CNBC، از دوم ماه می، آمازون دیگر مرخصی با حقوق را برای کارگرانی که تست کووید-19 مثبت دارند، ارائه نخواهد کرد. از روز دوشنبه، این شرکت در عوض به کارکنان خط مقدم تا پنج روز مرخصی بدون حقوق اعطا می‌کند و این امکان را برای کارگران فراهم می‌کند تا در صورت نیاز از زمان بیماری خود استفاده کنند.

در یادداشتی که این شرکت در روز شنبه ارسال کرد، اعلام شد، سیاست جدید آمازون را می‌بیند که بار دیگر حمایت‌هایی را که برای کارگران ارائه می‌دهد کاهش دهد. در آغاز همه‌گیری، این شرکت به کارگران تا 14 روز مرخصی با حقوق داد. در ژانویه، مرخصی کووید-19 را به نصف کاهش داد.

آمازون همچنین با استناد به در دسترس بودن گسترده‌تر آزمایش‌های سریع، گفت که دیگر به کارگران در زمانی که منتظر نتایج آزمایش کووید-19 خود هستند، مرخصی نمی‌دهد. در همان زمان، این شرکت به برنامه تشویقی واکسن خود پایان می دهد. این ابتکار باعث شد که آمازون به ازای هر دوز واکسن کووید-19 به کارگران که برای دریافت آن مراجعه می‌کنند، 40 دلار بپردازد.

بر اساس این اطلاعیه، این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد: «کاهش مداوم همه‌گیری، در دسترس بودن مداوم واکسن‌ها و درمان‌های کووید-19 و دستورالعمل‌های به‌روز از سوی مقامات بهداشت عمومی، همگی نشان می‌دهند که ما می‌توانیم با خیال راحت به سیاست‌های پیش از کووید-19 خود تطبیق دهیم.»

ارسال نظرات
با وجود از بین رفتن نیم میلیارد شیبا؛ کاهش ۲۷ درصدی نرخ توکن سوزی شیبا اینو
وبگردی