کد خبر: ۲۷۶۷۴
|
۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ | ۱۷:۲۰

متا تا سال 2024 احتمالا چهار هدست واقعیت مجازی به بازار عرضه می‌کند

متا از جمله شرکت‌های پیشرو در زمینه واقعیت مجازی محسوب می‌شود که البته توجه ویژه‌ای به حوزه متاورس هم دارد و اکنون گفته می‌شود که این شرکت قصد دارد تا سال 2024 چهار هدست واقعیت مجازی راهی بازار کند.

به گزارش «نبض فناوری»، اولین دستگاه، هدست واقعیت مجازی پیشرفته متا با نام Project Cambria خواهد بود که احتمالا در ماه سپتامبر (شهریور - مهر) عرضه می‌شود. طبق اطلاعاتی که تاکنون درباره این هدست منتشر شده، انتظار می‌رود تا این دستگاه حدود 799 دلار قیمت داشته باشد. با این وجود، یکی از سخنگویان متا تایید کرده که قیمت این دستگاه «به طور قابل توجهی» بالاتر خواهد بود اما به طور دقیق آن را اعلام نکرد.

شرکت متعلق به «مارک زاکربرگ» همچنین قصد دارد در سال 2024 نسخه بعدی Cambria را منتشر کند که هم اکنون با نام رمز Funston شناخته می‌شود.

متا تا سال 2024 احتمالا چهار هدست واقعیت مجازی به بازار عرضه می‌کند

نسخه‌های جدید هدست واقعیت مجازی Quest

علاوه بر این دو هدست پیشرفته، متا همچنین قصد دارد دو نسخه جدید از هدست‌های ارزان‌قیمت Quest خود را نیز راهی بازار کند که گفته می‌شود در سال‌های 2023 و 2024 شاهد آن‌ها خواهیم بود. قیمت Meta Quest 2 فعلی که پیش از ری‌برند متا با نام Oculus Quest 2 شناخته می‌شد، از 299 دلار شروع می‌شود و هنوز مشخص نیست این دستگاه‌های جدید چه قیمتی خواهند داشت.

دستگاه‌هایی مانند هدست‌های واقعیت مجازی برای شرکتی مانند متا که قصد دارد حضور فعالانه‌ای در دنیای مجازی داشته باشند، بسیار مهم و کلیدی محسوب می‌شود. کاربران با وجود آن‌ها قادر خواهند بود تا به صورت کاملا مجازی با دیگران معاشرت کنند یا بازی‌های ویدیویی واقعیت مجازی انجام دهند.

متا در 19 اردیبهشت قصد دارد اولین فروشگاه خرده‌فروشی خود را افتتاح کند تا هدست‌های واقعیت مجازی و سایر دستگاه‌هایش را در دسترس مشتریان بگذارد. با وجود اینکه شرکت‌های بزرگ دیگری مانند سونی و اپل نیز قصد دارند در آینده از هدست‌های واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی خود رونمایی کنند، به نظر می‌رسد متا کار بسیار سختی در ارائه محصولات خود در کنار این رقبا داشته باشد.

علاوه بر هدست‌های واقعیت مجازی جدید، متا همچنین قصد دارد تا سال 2024 عینک واقعیت افزوده خود را وارد بازار کند و مدل‌های پیشرفته‌تر آن نیز برای سال‌های 2026 و 2028 برنامه‌ریزی شده است.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارز‌های جهان در ۸ فروردین ۱۴۰۲ شکایتی که رمزارزها را پایین کشید
سرمایه‌هایی که با رفتنشان مسیر پُرشیب توسعه سخت‌تر خواهد شد؛ تغییر الگوی مهاجرت ایرانیان به سمت عربستان و امارات به‌ عنوان قطب‌های جدید علم و فناوری!
آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان بیت‌کوین رکوردی جدید ثبت کرد
وبگردی