کد خبر: ۲۷۷۳۰
|
۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ | ۱۳:۳۰

اسپیس ایکس تیم دیگری از فضانوردان را به زمین بازمی‌گرداند

شرکت اسپیس ایکس با سه ماموریت بزرگ یک ماه طوفانی را با موفقیت پشت سر گذاشت و در حال حاضر آماده جدیدترین ماموریت خود می‌شود.

به گزارش «نبض فناوری»، سه فضانورد ناسا و یک فضانورد اروپایی از ایستگاه فضایی بین‌المللی به خانه بازمی‌گردند و ماموریت شش ماهه خود را به پایان می‌رسانند آن‌ها در کنار فضانوردان روسی کار می‌کردند و میزبان اولین خدمه کاملا خصوصی بودند که از ایستگاه فضایی بین المللی در حال چرخش بازدید کردند.

به گزارش cnn، خدمه از طریق کپسول Crew Dragon اسپیس ایکس سوار خواهند شد و در ساعات اولیه صبح پنجشنبه (به وقت آمریکا) از ایستگاه فضایی جدا می‌شوند. آن‌ها تمام روز پنجشنبه را به پرواز آزاد در مدار می‌گذرانند، زیرا فضاپیمای آن‌ها به لبه جو زمین نزدیکتر می‌شود. کپسول آن‌ها چتر نجات را مستقر می‌کند و به سمت یک فرود در سواحل فلوریدا شناور می‌شود. آن‌ها به طور آزمایشی قرار است در ساعت ۱۲:۴۳ صبح جمعه به وقت شرقی به آب بروند.

سه ماموریت اخیر اسپیس ایکس

اسپیس ایکس

این نشان دهنده پایان سومین ماموریت عملیاتی اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی بین المللی است که این شرکت با همکاری ناسا انجام داده است. اسپیس ایکس یک ماه فعالیت طوفانی داشته است. این مجموعه فعالیت‌ها با پرتاب ماموریت خصوصی AX-۱ به ایستگاه فضایی بین‌المللی در ۸ آوریل آغاز شد و این شرکت هفته گذشته آن خدمه را به خانه آورد.

سپس SpaceX فضانوردان Crew-۴ که جایگزین فضانوردان Crew-۳ در کارکنان ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهند بود را چهارشنبه گذشته پرتاب کرد، سپس بلافاصله ماموریت آماده‌سازی برای بازگشت Crew-۳ را آغاز کرد. در همین حال، موشک فالکون ۹ این شرکت مشغول پرتاب ماهواره‌هایی به مدار زمین بودند که شامل مجموعه‌ای از ماهواره‌های اینترنتی استارلینک این شرکت است این ماموریت نیز در جمعه گذشته انجام شد. راکت‌های فالکون ۹ تاکنون ۱۷ بار در سال جاری پرتاب شده اند.

شرکت اسپیس ایکس

هدف برنامه Crew Dragon اسپیس ایکس این بود که فضانوردان را برای اولین بار از زمان بازنشستگی برنامه شاتل فضایی ناسا در سال ۲۰۱۱ به ایالات متحده بازگرداند و به ناسا این امکان را داد که ایستگاه فضایی را به طور کامل با فضانوردان خود و همچنین فضانوردان آژانس‌های فضایی دیگر را نیز وارد کند. قبل از Crew Dragon ناسا مجبور شد برای حمل و نقل خدمه ISS به فضاپیمای روسی سایوز تکیه کند.

منبع:باشگاه

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان رالی بیت‌کوین آغاز می‌شود؟
وبگردی