کد خبر: ۲۷۷۳۸
|
۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ | ۱۱:۰۰

هک شدن بازار محبوب OpenSea

هکرها اعلامیه ای مبنی بر اعلامیه شراکت جعلی یوتیوب منتشر کردند که حاوی پیوندی به یک سایت فیشینگ بود.

به گزارش «نبض فناوری»، OpenSea، بازار پیشرو برای توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT، روز جمعه گفت که در حال بررسی نقض کانال اصلی Discord خود است.

این شرکت در توییتر خود نوشت: «روی پیوندهای موجود در Discord کلیک نکنید. ما به بررسی این وضعیت ادامه می دهیم و اطلاعاتی را که در اختیار داریم به اشتراک خواهیم گذاشت.»

OpenSea در بیانیه ای اعلام کرد که "یک مهاجم توانسته لینک های مخرب را در چندین کانال Discord ما ارسال کند."

این شرکت گفت: "ما بلافاصله پس از ارسال لینک‌های مخرب متوجه آنها شدیم و اقدامات فوری برای اصلاح وضعیت از جمله حذف ربات‌ها و حساب‌های مخرب انجام دادیم. ما همچنین از طریق کانال پشتیبانی توییتر خود به افراد هشدار دادیم که روی هیچ پیوندی در Discord ما کلیک نکنند.  این شرکت گفت که تحقیقات اولیه نشان می دهد که این حمله "تأثیر محدود" داشته است.

وپن سی یکی از بازارهای اصلی برای دادوستد توکن های غیر قابل تعویض یا NFT است و بدل به جزئی جداناپذیر از زیست‌بوم غیرمتمرکز شده است. گفتنی است که NFTها توکن‌هایی هستند که مالکیت یک دارایی دیجیتال را خواه یک اثر هنری باشد یا یک بازی ویدئویی، اثبات می‌کنند.

اوپن سی از نخستین بازارگاه‌ها برای خرید و فروش توکن‌های NFT است. می‌توان مالکیت دارایی‌های دیجیتال را به کمک NFTها ثابت کرد. این دارایی می‌تواند یک اثر هنری، آیتم بازی ویدئویی یا حتی املاک و مستغلات مجازی باشد. اگر شما روی یک بلاک چین، مالک توکن NFT باشید و بتوانید مالکیت آن را با کلید خصوصی تأیید کنید، از قدرت بی‌همتای این فناوری برای منحصرسازی یک اثر هنری به خود بهره‌مند شده‌اید.

وجود بازاری برای دادوستد توکن‌های NFT موهبتی بزرگ برای دنیای غیر متمرکز است. خالقان آثار هنری با بهره‌گیری از بازارهایی مشابه با اوپن سی می‌توانند از فروش آثار خود درآمد کسب کنند.

برچسب ها: OpenSea رمزارز بازار
ارسال نظرات
با وجود از بین رفتن نیم میلیارد شیبا؛ کاهش ۲۷ درصدی نرخ توکن سوزی شیبا اینو
تفاهم سازمان نصر و مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت؛ ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
وبگردی