کد خبر: ۲۷۷۵۳
|
۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ | ۱۴:۴۴

فناوری مکان محور به کار گرفته شد تا اطلاعات و داده‌های هواشناسی شبکه‌سازی شود

ورود فناوری ها به همه حوزه‌های تخصصی توانسته مسیر توسعه علمی کشور را به شکلی همه جابنه و اصولی پیش ببرد. یعنی بیشتر صنایع کشور از این نوآوری ها و تخصص ها بهره مند شده اند.

به گزارش «نبض فناوری»، آمارها حکایت می کند که برخی صنایع کمتر و برخی بیشتر از این نوآوری ها بهره مند شده اند و نووری هاو این موضوع دقیقا میزان توسعه یافتگی هر صنعت یا حوزه تخصصی را مشخص می کند. به این معنا که صنایعی که از نوآوری و فناوری استقبال کرده اند بیشترین میزان رشد و توسعه را تجربه کرده اند و برعکس؛ صنایعی که موانع زیادی برای شرکت های دانش بنیان و ورود فناوری ایجاد کرده اند در همان شکل و شیوه کهن خود باقی مانده و چندان از مواهب توسعه یافتگی بهره مند نشده اند.

فناوری و نوآوری بهترین راه برای افزایش دقت و کیفیت محصولات تولیدی و خدمات ارائه شده محسوب می شود. مثلا صنعت هواشناسی در کشور که چند سالی است با استفاده از فناوری های نوین در این حوزه خدمات ارائه می کند؛ طعم واقعی دقت بالای پیش بینی ها و جلب اعتماد عمومی به خدماتش را چشیده است.

مثلا بومی سازی ایستگاه هواشناسی خودکار با کمک فناوری های مکان محور یکی از این دستاوردها است که توسط شرکتی دانش بنیان میسر شده است. این تجهیزات به طور معمول شامل یک دیتالاگر به عنوان قرائت کننده و ثبت کننده مرکزی، تعدادی سنسور جهت تشخیص مقادیر پارامترهایی از قبیل سرعت و جهت باد، دما و رطوبت هوا، فشار هوا، تشعشع خورشید، میزان نزولات جوی، دما و رطوبت خاک هستند. همچنین در این محصول امکان ارتباط از راه دور با ایستگاه هواشناسی از طریق مودم‌های ایران ساخت وجود دارد و به طور معمول تعداد زیادی ایستگاه هواشناسی در نقاط مختلف از طریق یک سامانه نرم افزاری مرکزی، تجمیع اطلاعات می‌شوند. این محصول در حوزه های هواشناسی، هوانوردی، نظامی، کشاورزی و....کاربرد دارد.

ایستگاه هواشناسی خودکار نمونه خارجی و داخلی( نه بطور کامل) دارد، مزیت اصلی تولیدات شرکت کیفیت مناسب، هوشمندی، قیمت پایین در مقایسه با نمونه‌های خارجی و کیفیت قابل توجه سامانه‌های نرم افزاری مرتبط است. قیمت تمام شده محصولات به نحوی بوده که قیمت عرضه محصولات در قیاس با نمونه های خارجی حدود یک پنجم است.

ارسال نظرات
با وجود از بین رفتن نیم میلیارد شیبا؛ کاهش ۲۷ درصدی نرخ توکن سوزی شیبا اینو
وبگردی