کد خبر: ۲۷۸۴۹
|
۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ | ۱۹:۴۰

اینتل تراشه قدرتمند هوش مصنوعی عرضه کرد

شرکت اینتل تراشه جدیدی به نام گادی 2 را راه‌اندازی کرد که بر محاسبات هوش مصنوعی متمرکز است و رقیبی برای محصولات مشابه ان ویدیا محسوب می شود.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، گادی 2 نسل دوم پردازنده های هوش مصنوعی تولیدی اینتل محسوب می شود. اینتل فناوری تولید این تراشه را با خرید یک استارتاپ هوش مصنوعی در اواخر سال 2019 به قیمت حدود 2 میلیارد دلار به دست آورد.

استارت‌آپ‌های تولید تراشه‌های هوش مصنوعی در سال‌های اخیر با سرمایه‌گذاری هنگفتی مواجه شده‌اند، زیرا محاسبات هوش مصنوعی یکی از سریع‌ترین حوزه‌های در حال رشد برای مراکز داده است.

کاستن از سهم ان ویدیا توسط اینتل چالشی جدی است زیرا بسیاری از محققان و شرکت‌های هوش مصنوعی به استفاده از پلتفرم نرم‌افزاری هوش مصنوعی CUDA انویدیا عادت کرده‌اند. بنابراین، اینتل علاوه بر تولید تراشه‌های جدید برای محاسبات هوش مصنوعی، اینتل بر توسعه نرم‌افزارهای مرتبط هم متمرکز شده است.

اینتل مدعی است گادی 2 دو برابر سریع‌تر از تراشه هوش مصنوعی قبلی آن یعنی Habana بوده و مجهز به ترانزیستورهای 7 نانومتری جدید ساخت تایوان نیز هست.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارز‌های جهان در ۸ فروردین ۱۴۰۲ شکایتی که رمزارزها را پایین کشید
سرمایه‌هایی که با رفتنشان مسیر پُرشیب توسعه سخت‌تر خواهد شد؛ تغییر الگوی مهاجرت ایرانیان به سمت عربستان و امارات به‌ عنوان قطب‌های جدید علم و فناوری!
آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان بیت‌کوین رکوردی جدید ثبت کرد
وبگردی