کد خبر: ۲۷۸۷۵
|
۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ | ۱۵:۴۶

ریزش قیمت رمزارزها: بیت کوین 14 درصد و اتریوم 21 درصد

از هفته گذشته، می‌توان به عنوان «هفته خونین کریپتو» یاد کرد که در آن شاهد افت بسیار زیادی ارزش بسیاری از ارزهای محبوب بودیم. این روند همچنان ادامه دارد و بیت کوین در 24 ساعت گذشته با کاهش 14 درصدی مواجه شده است. از سویی دیگر، اتریوم نیز طی 24 ساعت گذشته کاهش حدود 21 درصدی را تجربه کرده است.

به گزارش «نبض فناوری»، بیت کوین محبوب ترین رمزارز بازار با ریزش قیمت حدود 14 درصدی طی 24 ساعت گذشته و حدود 32 درصد طی یک هفته گذشته در ساعاتی حتی با قیمت 26 هزار دلار نیز معامله شد. اتریوم نیز طی 24 ساعت گذشته با ریزش قیمت حدود 21 درصد با قیمتی در محدوده 1800 دلار خرید و فروش شد.

افت تمام رمزارزها به دنبال بیت کوین

ریزش قیمت رمزارزها: بیت کوین 14 درصد و اتریوم 21 درصد

تقریبا تمام رمزارزهای دیگر نیز شرایط مشابهی دارند و افت بسیار شدیدی را تجربه کرده‌اند. دوج کوین طی یک هفته گذشته، افت قیمت حدود 44 درصدی را تجربه کرده که این میزان در 24 ساعت گذشته به نزدیک 30 درصد رسیده است و هم اکنون ارزش آن به 0.075 دلار رسیده است. دو ارز سولانا و کاردانو نیز در طول هفته گذشته بیش از 50 درصد و در 24 ساعت گذشته بیش از 30 درصد افت داشته‌اند و به ترتیب با قیمت 43.39 و 0.42 دلار معامله می‌شوند.

نشریه فوربس در گزارش خود از بیت کوین در شرایط فعلی، به عنوان یک دارایی خطرپذیر یاد کرده است زیرا تحت تاثیر شرایط مختلفی از جمله تورم، بازارهای سهام و سیاست های پولی فدرال رزرو قرار می‌گیرد و ارزش آن کاهش یا افزایش پیدا می‌کند. همچنین از عملکرد شبکه «ترا لونا» (Terra Luna) به عنوان یکی از دلایل کاهش قیمت بیت کوین و بازار رمزارز یاد شده است.

ریزش قیمت رمزارزها: بیت کوین 14 درصد و اتریوم 21 درصد

در نهایت باید اشاره کرد که هرچند بیت کوین سال 2021 را با رشد نزدیک به 70 درصدی به پایان رساند، اما این بازده سالانه نسبت به سال 2020 و رشد بیش از 300 درصدی این ارز، چیزی شبیه به یک نزول است. از سویی دیگر، در سال 2022 به طور پیوسته شاهد کاهش ارزش این رمزارز بوده‌ایم.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
با وجود از بین رفتن نیم میلیارد شیبا؛ کاهش ۲۷ درصدی نرخ توکن سوزی شیبا اینو
تفاهم سازمان نصر و مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت؛ ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
وبگردی